PRIESKUM Voľby sú za dverami: Slováci menia názor

09. februára 2016, 15:23
Tip redakcii

Ak by sa parlamentné voľby konali teraz, Slováci by si do vlády zvolili overené strany, jedna z nich ale radosť určite nemá.

Voľby sú za dverami, Slováci už ale asi pomaly menia názor.

Voľby sú za dverami, Slováci už ale asi pomaly menia názor.

Autor: TARS

V prípade, že by sa parlamentné voľby konali na začiatku februára, zvíťazil by Smer-SD so ziskom 33,3 % hlasov, čo dokazuje že Slováci v dôvere v stranu menia názor. Smer klesol v preferenciách o takmer desať percent.

Vyplýva to z prieskumu Európskeho analytického centra pre agentúru SITA. Prieskum centrum robilo v dňoch 4. až 8. februára na vzorke 1 050 respondentov. Tí odpovedali na otázku:

"Predstavte si, že parlamentné voľby by sa konali už tento víkend. Ktorej politickej strane by ste odovzdali svoj hlas?“ Prieskum zisťoval spontánne reakcie respondentov, neboli im ponúknuté žiadne možnosti odpovedí.

Za bránami ostali viacerí

Na druhom mieste by sa umiestnila strana #Sieť so ziskom 14,4 % hlasov. Nasledujú Most-Híd (8,7 %), KDH (7,8 %), SNS (7,6 %), OĽaNO-NOVA (5,5 %) a SaS (5,4 %). Do parlamentu by sa dostala aj SMK so ziskom 5,1 % hlasov.

Naopak pred bránami parlamentu by ostali strany SKOK! (3 %), Kotleba - ĽS Naše Slovensko (2,1 %), Sme rodina - Boris Kollár (2,1 %), SDKÚ-DS (1,4 %) a Strana TIP (1,4 %). Inú politickú stranu by podporilo 2,2 % opýtaných. Voliť by podľa prieskumu nešlo 18,8 % respondentov a 21,1 % nevedelo uviesť, koho by podporili.

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
PRIESKUM Voľby sú za dverami: Slováci menia názor
SITA