Procházka bol na psychiatrii, šírilo sa internetom: Pluska zisťovala pravdu

25. apríla 2016, 11:25
aktualizované 25. apríla 2016, 14:50 Tip redakcii

Zdravotný stav popredných slovenských politikov je v poslednej dobe pretriasanou témou. Zatiaľ čo v prípadoch Roberta Fica a Andreja Danka, bohužiaľ, nejde o žiadne kačice, a obaja sa museli podrobiť operačnému zákroku, pri šéfovi #Siete sú fámy o údajnom psychiatrickom liečení v Pezinku vykonštruované.

Predseda #Siete Radoslav Procházka

Predseda #Siete Radoslav Procházka

Autor: Juraj Roščák/Plus 7 dní

Procházka na žiadnom liečení v Pezinku nebol. Pluske túto informáciu poskytol riaditeľ pezinskej Psychiatrickej nemocnice Philippa Pinela, doktor Pavel Černák. Zdôraznil, že informácie o pacientoch nemocnica poskytnúť nemôže, no pre vyjasnenie situácie uviedol veci na pravú mieru.


>> Procházka na Facebooku nahneval svojich voličov. Neodpúšťame, zradca <<


A keďže, ako sa uvádza v mediálnych vyhláseniach hovorkyne #Siete Karmen Németovej, politik momentálne vyučuje na trnavskej univerzite, ani sa na klinike logicky nenachádza.

Správu, že Radoslav Procházka vraj navštívil psychiatrickú liečebňu v Pezinku, zverejnil jeden zo slovenských informačných webov. Odkiaľ čerpal a aký bol jeho zdroj sme v texte článku nenašli. Nemocnica na základe dostupných informácií autora odkázala na Procházkovu rodinu, zatiaľ čo hovorkyňa strany #Sieť tvrdenia dementovala tým, že „Procházka je zdravotne v poriadku“.


Screenshot z článku o R. Procházkovi
Zdroj: infospravy.sk

Procházka: Cez víkend som bol so synom na futbale

Na Facebooku už reagoval aj samotný Radoslav Procházka. Ten sa mediálnym tvrdeniam o psychiatrii nestačil čudovať, pretože víkend trávil so svojou rodinou v Bratislave.

„V pondelok ráno idem do Trnavy na obhajoby bakalárskych prác a chodia mi správy, že či som v nemocnici. Okolo pol jedenástej som zistil prečo, niekto si absolútne bez problémov vymyslel, že som hospitalizovaný na psychiatrii, a následne že síce nie som, ale bol som tam ambulantne cez víkend. Cítim voči tomu bezmocnosť, netuším, čo sa s takýmto ´spravodajstvom´ dá vôbec robiť. Keby to bolo raz, ok. Ale trvá to už strašne dlho,“ posťažoval sa na svojom oficiálnom profile líder #Siete.

Veštec Matovič?

Informácie o údajných Procházkových duševných problémoch boli publikované po tom, čo Roberta Fica hospitalizovali v NÚSCH a Andreja Danka zasa v Národnom onkologickom ústave v Bratislave. Oboch vrcholových politikov a predstaviteľov slovenskej vlády operovali.

Smerácky vicepremiér a exminister školstva Peter Pellegrini sa včera v diskusnej relácii TA3 vyjadril, že Robert Fico sa má dobre a jeho stav sa každým dňom zlepšuje. Do práce by sa mal vrátiť do niekoľkých týždňov.

Andreja Danka dnes operujú kvôli nálezu na žalúdku, podrobnosti nie sú známe. V poobedňajších hodinách je naplánovaný brífing, na ktorom sa verejnosť dozvie aktuálne informácie o zdravotnom stave predsedu parlamentu.

Predseda OĽaNO Igor Matovič už v sobotu zdieľal na Facebooku status, ktorý akoby „veštil“ pondelkovú medializáciu poplašnej správy o Procházkovom duševnom stave.

 
Autor: Pluska.sk/mar 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Procházka bol na psychiatrii, šírilo sa internetom: Pluska zisťovala pravdu
Pluska.sk/mar