Procházka musí hasiť ďalšie prúsery: Stranu opúšťajú členovia!

11. marca 2016, 06:00
Tip redakcii

Nevychádza im to. Strana Sieť sa vo voľbách ledva prehupla cez 5 % a malý poslanecký klub už teraz dostáva trhliny. Po Miroslavovi Beblavom zvažujú odchod podľa našich informácií aj ďalší 2 poslanci.

Igor Janckulík, Miroslav Beblavý a Katarína Macháčková odmietajú spoluprácu so Smerom, zvažujú odchod zo Siete.

Igor Janckulík, Miroslav Beblavý a Katarína Macháčková odmietajú spoluprácu so Smerom, zvažujú odchod zo Siete.

Autor: Plus JEDEN DEŇ/Matej Jankovič

Prvé trhliny v strane prišli tesne po voľbách, keď sa šéf Siete Radoslav Procházka tajne stretol s ministrom vnútra Robertom Kaliňákom. „Určite sme sa nebavili o zostavení vlády, na to ja nemám politický mandát,“ prehovoril o schôdzke Kaliňák. O stretnutí však nevedel podpredseda strany Miroslav Beblavý, ktorého sa to dotklo a rozhodol sa vzdať podpredsedníckej stoličky. „Práve som sa vzdal funkcie podpredsedu. Dôvodom je vážne narušenie mojej dôvery v predsedu Procházku,“ oznámil Beblavý.

Nepríjemná situácia sa týmto neskončila, Beblavý dal strane podmienku. Ak chcú, aby s nimi zostal ako poslanec, majú zabudnúť na vládu s Robertom Ficom. Podľa našich informácií však Beblavý nie je jediný, ktorému by prekážalo spojenie s Ficom. Z 10 poslancov sa spolupráca vraj nepáči ani Kataríne Macháčkovej a Igorovi Janckulíkovi.

Tí majú byť na Beblavého strane a akékoľvek spojenie so Smerom by riešili odchodom zo Siete. V strane situáciu vraj riešia, čo potvrdila aj hovorkyňa Katarína Ducká. „Predsedníctvo sa bude zaoberať celkovou politickou situáciou, a to najmä cez prizmu svojich programových priorít. Po jeho skončení budeme médiá informovať,“ povedala Ducká.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/vip 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Procházka musí hasiť ďalšie prúsery: Stranu opúšťajú členovia!
Plus JEDEN DEŇ/vip