Rušné sviatky predsedu KDH Alojza Hlinu: Opletačky so súdom a mastná pokuta!

08. decembra 2016, 14:00
Tip redakcii

Mali to byť sviatky pokoja a mieru, no namiesto toho ho čakajú ťahanice so súdom. Predseda mimoparlamentnej KDH Alojz Hlina má na krku žalobu. Kto mu nachystal takýto “darček“?

Predseda KDH Alojz Hlina

Predseda KDH Alojz Hlina

Autor: SITA

Doplatil na svoju rebéliu! Podpredseda Smeru Pavol Paška žaluje Hlinu za to, že v roku 2014 zvolal pod jeho oknami protestné zhromaždenie. Šéf KDH vtedy upozorňoval na kauzu predraženého CT prístroja v piešťanskej nemocnici, ktorá pripravila Pašku o post predsedu Národnej rady.

Paška žiada od Hlinu za zásah do jeho súkromia verejné ospravedlnenie a 10-tisíc eur. Predseda kresťanských demokratov má však na celú vec svoj názor. “Zo súdu mi prišla výzva, že sa mám k žalobe vyjadriť. Čo sa mám vyjadriť? To už všetci potratili rozum v tejto krajine? Ak niekto podá žalobu, že mi niekto prešiel popod okná a narušil mi kontakt s mimozemšťanmi, zosmiešnil pred jaštermi, žalujem ho a žiadam desaťtisíc eur, som povinný odpovedať? Paška splodil s právnikmi absurdnú žalobu. Totálne absurdnú,“ rozohnil sa Hlina v komentári pre Hospodárske noviny.

Hlina považuje celú žalobu za totálne absurdnú. Ako však uviedol na svojom Facebooku, Pavol Paška urobil podľa neho chybu. “Arogancia, hlúposť niektorých politikov je naozaj nebotyčná. Oni by chceli, aby súd ľuďom zakázal protestovať na verejných miestach, len preto, že tam žijú politici, ktorí si to neželajú. Podá žalobu aj Bašternák za protesty pred Bonaparte a pridá sa Robert Fico? Čo čaká Paška a spol.? Že súd povie, že pod oknami politikov sa nesmie protestovať?" Pokračoval Hlina.

 
Autor: vr 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Rušné sviatky predsedu KDH Alojza Hlinu: Opletačky so súdom a mastná pokuta!
vr