Šimkovičová rozpravu nezvládla. Ex-kollárovci si opäť šplhli u Fica

17. februára 2017, 14:00
Tip redakcii

Po koalícií prišla kríza už aj na opozíciu. Schôdza parlamentu, na ktorej mali odvolať premiéra, spôsobila skôr problémy v radoch jej zvolávateľov. Odídenci zo Sme rodina znovu hlasovali za Fica.

Rastislav Holúbek, Martina Šimkovičová a Peter Marček hlasujú pravidelne s koalíciou.

Rastislav Holúbek, Martina Šimkovičová a Peter Marček hlasujú pravidelne s koalíciou.

Autor: ilustračné, Plus JEDEN DEŇ/Július Dúbravay

Niekoľkohodinové rokovanie na mimoriadnej schôdzi zvolanej k vysloveniu nedôvery premiérovi Robertovi Ficovi neprinieslo pre opozíciu želané ovocie. Za jeho odchod bolo 60 poslancov zo 130 prítomných.

FOTO VNÚTRI! Šimkovičová na plagáte Kollárovej strany: Martina, si to ty?

Prvé trieštenie opozície nastalo ešte pred samotným hlasovaním. Z opozičného klubu sa rozhodli vystúpiť poslanci Oto Žarnay a Viera Dubačová, podpis na zvolanie schôdze zasa nedal Miroslav Beblavý.

FOTO: Šimkovičová sa nahodila a trapas bol na svete. Pani poslankyňa, TOTO by si mala dáma ustrážiť!

Ako sa však zdá, poslanci neboli jednotní ani v tom, či má premiér odísť zo svojho kresla. Aj keď väčšina prítomných bola za, našli sa aj takí, ktorí chceli Ficove zotrvanie vo funkcii. Odídenci z poslaneckého klubu Sme rodina Peter Marček a Rastislav Holúbek už tradične hlasovali v prospech vládneho Smeru.

K tejto trojici sa zapájala aj Martina Šimkovičová, tá však do konca schôdze, a teda na hlasovanie nezotrvala. Prostredníctvom svojej asistentky sa pre Plus JEDEN DEŇ vyjadrila, že na rokovaní však bola do večera.

"Pozorne a so záujmom si vypočula prejav pána Matoviča. Škoda, že pán Matovič iba preto, aby si zabezpečil pozornosť médií iba sám pre seba, zabral miesto pri pultíku na tri hodiny. To dosť veľa vypovedá o motívoch pána Matoviča," vysvetlila svoju konečnú neprítomnosť.

Martina Šimkovičová o podvode v parlamente: Čo sa mám teraz upáliť?

Marček podľa vlastných vyjadrení zahlasoval za Fica aj pre to, že hlasovanie bolo zbytočné a neúspešné. Zároveň dodal, že táto vláda si napriek jeho výhradám svoj program plní.

"Všetky opozičné strany prehlásili, že s kotlebovcami vládu tvoriť nebudú. Okrem toho, Boris Kollár, tak ako sme sa pôvodne dohodli, do vlády nepôjde. Potom tu zostáva SaS, ktorá už raz pravicovú vládu povalila a ťažko predpokladať, že sa to pri chybách, ktoré robí pri pokojnej práci opozície, nestane znovu. Teda nie je zaručene stabilným partnerom. OľaNO nie je ani morálne ani odborne pripravené byť členom akejkoľvek koncepčne stabilnej vlády. Takže moji priatelia z opozície. Nevieme spraviť a postaviť alternatívu pre Slovensko," vysvetlil svoje konanie na sociálnej sieti Marček.

Šimkovičová si po škandále užíva slobodu: Toto by si v Markíze nedovolila

Po kríze v koalícií sa zdá, že kauza okolo energií a regulačného úradu spôsobuje zemetrasenie aj v radoch opozície.

 
Autor: sig 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Šimkovičová rozpravu nezvládla. Ex-kollárovci si opäť šplhli u Fica
sig