Ako privatizovali Mečiar a Gašparovič

23. apríla 2009, 12:00
Tip redakcii

Prezident Ivan Gašparovič (68) stál za privatizáciou Nafty Gbely, no bez súhlasu vtedajšieho premiéra Vladimíra Mečiara (67) by sa mu to nepodarilo. V exkluzívnom rozhovore pre týždenník Plus 7 dní to tvrdí bývalý šéf Fondu národného majetku Štefan Gavorník (61).

„Samozrejme, že sa o tom vedelo, že je za tým Poór. A vedelo sa, že to pre niekoho robí. Veď to bol ten Ivan, to bol on,“ odpovedal Gavorník na otázku, kto stál za spoločnosťou, ktorá v privatizácii získala akcie Nafty Gbely. Gavorník opísal aj to, ako sa v tejto veci angažoval vtedajší premiér a Gašparovičov kolega Vladimír Mečiar. 

 

 Štefan Gavorník

„Povedzte Gavorníkovi, nech to pustí.“ Túto vetu mal expremiér podľa bývalého prezidenta FNM adresovať Jánovi Ľuptákovi, šéfovi Združenia robotníkov Slovenska, ktorého bol Gavorník nominantom. „Bez Mečiara nemohol ísť trojmiliardový majetok von. Bez neho nemohol ísť miliónový majetok von,“ uviedol Gavorník. Viac o tom, ako sa rozpredával štátny majetok, kto do neho zasahoval a ako sa v tom angažoval súčasný prezident, sa dočítate v exkluzívnom rozhovore najnovšieho vydania týždenníka Plus 7 dní.

 
Autor: dp, Foto: TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Ako privatizovali Mečiar a Gašparovič
dp
Foto: TASR