Figeľ: Byt dám na charitu

06. októbra 2010, 15:32
Tip redakcii

Minister dopravy a predseda strany KDH Ján Figeľ je zapletený do škandálu s prideľovaním bytov za mimoriadne výhodných podmienok. Ako to naozaj je? A čo s bytom plánuje urobiť?

Ján Figeľ

Ján Figeľ

Autor: ČTK

Minister nepoprel kúpu bytu ani jeho kúpnu cenu. Rozhodol sa však dať ho na dobročinné účely.

Ako pre pluska.sk uviedol: „Chcem, aby tento byt slúžil dobročinnému cieľu, nebudem jeho dlhodobým vlastníkom.“ Ako presne naloží s týmto bytom konkretizovať nechcel, svoje rozhodnutie spresní v príhodnom čase.

Pomohol mu Ďurkovský?

Štvorizbový byt si prenajal v roku 2001, keď bol štátnym tajomníkom. O dva roky ho odkúpil za 1813 eur (vtedy 54 390 Sk). V tom čase, ako mu bol byt pridelený, bol starostom Bratislavy Andrej Ďurkovský, jeho stranícky kolega. Figeľ tvrdí, že mu k získaniu nehnuteľnosti nepomohli žiadne kontakty ani známosti. „Nie žiadne špeciálne kontakty, mnoho ľudí v tých rokoch dostávalo byty,“ povedal Figeľ. 


Lukratívny byt v centre Bratislavy.

Figeľ: Zaplatil som ako ostatní

Žiadosť o byt si podal v roku 1996 ako otec troch detí a keďže boli už v treťom podnájme, chcel konečne stabilizovať situáciu v rodine. „Štyri roky sme čakali na byt, medzi tým sme bývali na troch adresách v podnájme," konštatoval Figeľ. Za byt zaplatil zákonom stanovenú sumu, ako všetci ostatní – podľa Figeľa boli takých ľudí stovky, tisíce.

Čítajte viac:

Figeľ dostal byt za 1 813 eur!

 
Autor: Pluska.sk/ag 
 
Aplikácie 7 plus