Kanis: Sťahujem sa

27. decembra 2008, 12:00
Tip redakcii

Bývalý šéf rezortu obrany Pavol Kanis sa už čoskoro nasťahuje do svojej luxusnej vily na bratislavskom Slavíne. Táto nehnuteľnosť ho stála ministerské kreslo v prvej Dzurindovej vláde, pretože nevedel vysvetliť, z čoho ju financuje. (NA FOTOGRAFII - KANIS: Pre nedôveryhodné financovanie domu prišiel o kreslo ministra obrany.)

Pavol Kanis

Pavol Kanis

Autor: Archív

„Nebudem tráviť Vianoce v novom dome, bude skolaudovaný v januári, potom sa tam nasťahujem,“ prezradil nám svoje plány Kanis, ktorý ešte stále obýva byt v bratislavskej Petržalke. Bývalý minister obrany začal dom stavať v roku 2000, keď bol zhruba pol roka v ministerskej funkcii. Vlani pre náš denník povedal, že dokončenie vily zabrzdilo nakrúcanie filmu o Štefánikovi, ktorý financoval. Pri dome vtedy chýbali exteriérové úpravy, napríklad bránka s oplotením.

 

 DO NOVÉHO: Po deviatich rokoch od spustenia výstavby by sa mal konečne presťahovať z petržalského bytu do luxusnej vily na Slavíne.

Dnes má už dom všetko, čo k nemu patrí. Kanis pracoval pred vstupom do politiky ako výskumný pracovník, čo sa považuje za finančne podhodnotené povolanie. Počas výstavby svojho domu vyhlásil, že na dome preinvestoval päť miliónov (165 969 eur). Celkový odhad na dokončenie objektu mal byť šesť miliónov (199 163 eur). Financovanie vily vysvetľoval aj výhrami z tipovania v stávkových kanceláriách. „Časť z tipovania, kde som mal kópie výherných tiketov, mi uznali – bolo to asi 850-tisíc korún (28 214 eur),“ tvrdil Kanis. Dnes by sa cena tejto nehnuteľnosti, ktorá sa nachádza v najlukratívnejšej oblasti Bratislavy, mohla pohybovať v desiatkach miliónov korún. 
  Kanis je majiteľom firmy Kanimex a podľa jeho slov má veľa práce, často je na cestách. Okrem pracovných povinností pomáha synovi s jeho firmou. Kanis nám povedal, že biznisu sa bude spoločne so synom venovať aj cez Vianoce.

 
Autor: ĽUBOSLAVA STRAKOVÁ, Foto: MICHAL SMRČOK, MATEJ JANKOVIČ 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Kanis: Sťahujem sa
ĽUBOSLAVA STRAKOVÁ
Foto: MICHAL SMRČOK
MATEJ JANKOVIČ