KAUZA byty: Ďurkovský dal byt aj Figeľovi

05. októbra 2010, 11:02
Tip redakcii

Kauza prideľovania bytov vyniesla na svetlo ďalší škadál. Minister dopravy a predseda KDH Ján Figeľ figuruje na zozname ľudí, ktorí v minulosti získali lukratívny byt v centre Bratislavy - v Starom Meste za nízku sumu. O tomto prípade informuje dnešné vydanie denníka SME.

Ján Figeľ

Ján Figeľ

Autor: TASR

Bratislavská mestská časť Staré Mesto schválila v roku 2001 Jánovi Figeľovi štvorizbový byt. Väčšinu v  zastupiteľstve mali poslanci kandidujúci s podporou KDH. Starostom bol vtedy Andrej Ďurkovský (KDH), ktorý je dnes primátorom Bratislavy a  poslancom Národnej rady Slovenskej republiky.

Ak raz mestská časť byt niekomu prenajme, je neskôr povinná mu ho odpredať. To sa stalo aj v  prípade Figeľa. Ten za byt s rozlohou 156 štvorcových metrov zaplatil 54.390 korún (1813 eur). Ďurkovský hovorí, že všetko bolo v súlade so zákonom. Za neetické to nepovažuje ani Figeľ.

"Uisťujem, že mi išlo o riešenie situácie rodiny, nie majetku," povedal pre denník SME, ktorý sa téme venuje na prvej strane pod názvom "Figeľ má byt skoro zadarmo".

 
Autor: Pluska.sk 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
KAUZA byty: Ďurkovský dal byt aj Figeľovi
Pluska.sk