Koalícia neodmieta konsenzus pri generálnom prokurátorovi

10. decembra 2010, 15:21
Tip redakcii

Požiadavku lídra Smeru-SD Roberta Fica, aby plénum parlamentu znovu volilo generálneho prokurátora ešte tento týždeň, nevidí predseda strany Most-Híd Béla Bugár reálne.

Líder SaS Richard Sulík

Líder SaS Richard Sulík

Autor: TASR

„Na tejto schôdzi ťažko, ak sme sa nedohodli za dva mesiace, tak pochybujem, že sa vieme dohodnúť za jeden-dva dni,“ zareagoval na Fica, ktorý dnes požiadal predsedu Národnej rady SR Richarda Sulíka, aby dal možnosť do pondelňajšieho večera predložiť kandidátov na generálneho prokurátora a aby sa ešte počas aktuálnej schôdze uskutočnila tajná voľba.

Ako Bugár zdôraznil, Fico nemá pravdu v tom, že od 3. februára, keď sa skončí funkčné obdobie Dobroslavovi Trnkovi a ešte nebude zvolený nový generálny prokurátor, príde k rozvratu tejto inštitúcie.

„Ale čo sa týka možnosti rokovať o  tom, aby sa opozícia a vládna koalícia dohodli, to neodmietam,“ zdôraznil.

Hľadať riešenie pri voľbe nového generálneho prokurátora vidí ako jedinú možnú cestu v tejto chvíli aj podpredseda KDH Pavol Hrušovský.

„Nebol by som rád, keby to podozrievanie jedného voči druhému pokračovalo ďalej. To neutužuje vzťahy v koalícii, naopak ich zhoršuje, preto hlavu hore a hľadať riešenie,“ vyhlásil.
Sulík povedal, že už s Ficom o jeho návrhoch hovoril a prednesie ich v  pondelok na Koaličnej rade. O čom s predsedom Smeru-SD hovoril, však konkretizovať nechcel.

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Koalícia neodmieta konsenzus pri generálnom prokurátorovi
SITA