Prvá Slotova exmanželka: Bojím sa o neho

27. augusta 2009, 11:57
Tip redakcii

Prehovorila o ich vzťahu. Aj napriek tomu, že sa Ján Slota (56) oženil s ďalšími dvoma ženami, jeho prvá manželka Irena (61) má so svojím exmanželom dobré vzťahy. Starosti o bývalého manžela si robí kvôli jeho bezpečnosti.

O prvej Slotovej manželke doteraz verejnosť nevedela. Zaujímavé je, že má maďarských rodičov, čo kedysi priznal aj líder národniarov. Irena Slotová sa však narodila na Slovensku a maďarčinu neovláda. Po rozvode si ponechala manželovo priezvisko a v súčasnosti žije a podniká v Handlovej, kde sme ju zastihli v jej byte. Akurát sa chystala na dovolenku do Chorvátska robiť delegátku. Vo vile na jadranskom ostrove Rab, ktorú Slota využíva, ešte nebola. „ Nie, nebola som tam,“ povedala. 
Líder SNS sa pred pár dňami zúčastnil na pohrebe baníkov tragického nešťastia v Handlovej. U pani Ireny sa však nezastavil. Napriek tomu tvrdí, že nemajú žiadne problémy, práve naopak, vychádzajú spolu dobre. „Keby mal čas, zastavil by sa. Telefonujeme si, máme spolu korektné vzťahy,“ hovorí pani Irena. Uvedomuje si, že mať vplyvného, hoci aj exmanžela, má svoje výhody. „Keď niečo potrebujem, zdvihnem telefón a nie je problém, všetko zariadi,“ pochválila sa.

 

 Ján Slota

  PODNIKÁ: Pani Slotová má pár metrov od svojho bytu v Handlovej vlastnú vinotéku.

Slota je už dedko

Irenu Slotovú spája s predsedom SNS najväčšie puto v podobe ich spoločného syna Marka (31). Ten sa už spolu s manželkou Lýdiou (30) postarali pani Slotovej o štatút babičky a Jánovi Slotovi o štatút dedka. Marek junior bude mať v októbri tri roky. Kedy sa všetci členovia niekdajšej rodiny stretli pohromade, si pani Irena nevedela spomenúť. 

 

 BABIČKA: Vnuka má od syna, ktorého má s Jánom Slotom.

 POTOMSTVO: Syn Marek (31) má zatiaľ šťastnejšie manželstvo ako jeho rodičia.

 

 SLOTOVCI: Marek junior (3) je treťou generáciou. 

Starostlivá

Po rokoch odlúčenia sa pani Irena priznala, že ju stále trápi pocit starostlivosti a o bývalého manžela sa občas bojí. Najväčší strach prežila nedávno, keď Handlovú vystrašil zvuk spôsobený stíhačkou, ktorý znel ako výbuch. Napadlo jej, že v kokpite sedí práve jej exmanžel, ktorý je známy svojou záľubou v lietaní. „Hneď som mu telefonovala a zisťovala, či nepilotoval on, našťastie sa nič nestalo.“ Slotovu terajšiu manželku Ľubomíru (28), ktorú si šéf národniarov zobral ako vtedajšiu študentku práva v roku 2004, si pani Irena váži. „Má krásnu mladú ženu a ja im želám všetko dobré,“ tvrdí.


Tri manželky, päť detí a vnuk

EXMANŽELKA č.1 
– IRENA SLOTOVÁ (61) 
– S prvou manželkou Irenou, ktorá má maďarské korene, má líder národniarov syna Marka (31), ktorý sa otcovi postaral o štatút dedka. Vďaka nemu má Ján Slota prvého vnuka

  Syn Marek Slota

EXMANŽELKA č. 2 
– ALŽBETA 
– Oženil sa s ňou v Košiciach v roku 1980, manželstvo im vydržalo 24 rokov. V roku 2002 sa rozviedli. Alžbeta žije v Lietavskej Lúčke, s Jánom Slotom má dvoch synov Pavla a Jána. Z tohto manželstva má aj nevlastnú 36-ročnú dcéru Alžbetu Porubcovú, ktorá figuruje vo firme Slovben predtým napísanej na Slotovho kamaráta z Beninu Georgesa Gansého.

Syn Ján Slota ml.
Syn Pavol Slota
Nevlastná dcéra Alžbeta Porubcová 

MANŽELKA Č. 3 
- ĽUBOMÍRA SLOTOVÁ 
– Šéfovi SNS robila asistentku počas primátorovania Žiline. Zosobášili sa v novembri roku 2004, keď mala Ľubomíra 23 rokov. Majú spolu dvojročnú dcéru Sofiu.

 

 Dcéra Sofia Slotová

 
Autor: FILIP DOMOVEC, Reprofoto: autor, Foto: autor 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Prvá Slotova exmanželka: Bojím sa o neho
FILIP DOMOVEC
Reprofoto: autor
Foto: autor