Tajný kód Dáma: Odpočúvali aj premiérku?

24. novembra 2011, 08:15
Tip redakcii

Kauza odpočúvania naberá na obrátkach! Minister obrany Ľubomír Galko prišiel definitívne o stoličku, premiérka Iveta Radičová je z informácií o svojom odpočúvaní sklamaná. Dala tiež prešetriť prípad korupcie, o ktorej ju informovali tajní.

Iveta Radičová(54):
Bola figúrkou na šachovnici tajných služieb?

Iveta Radičová(54): Bola figúrkou na šachovnici tajných služieb?

Autor: KOLÁŽ: Dušan Király

Šéfovia vojenského spravodajstva v utorok informovali premiérku Ivetu Radičovú o závažnej korupcii, ktorá smeruje k najvyšším miestam. Malo ísť o tendre na mobilný informačný systém (MOKYS) na ministerstve obrany, ktoré v tom období kontrolovali ministri z SDKÚ. Podľa najnovších informácií už polícia tento prípad vyšetruje, potvrdila to aj premiérka Iveta Radičová. Z údajného odpočúvania svojej osoby, ktoré malo niesť krycí názov Dáma, je však predsedníčka vlády v šoku.

„Viem to, čo bolo publikované v médiách. Je to sklamanie a je to šok, pokiaľ je to pravda,“ povedala Radičová a ubezpečila, že táto kauza bude riadne prešetrená. Upozornila však, že ide o iný prípad, ako je odpočúvanie novinárov denníka Pravda a šéfa spravodajskej televízie Michala Gučíka.

Za tých už padla hlava ministra Galka, ktorému včera prezident definitívne zrušil poverenie viesť rezort obrany. Kto ho nahradí, by malo byť jasné v piatok. Sulíkovci však chcú navrhnúť, aby rezort obrany do volieb viedol minister hospodárstva Juraj Miškov.

Nevedel o odpočúvaní?

Podľa medializovaných informácií mala byť Radičová odpočúvaná pre kauzu h ayekovci. Minister Galko tvrdí, že o tom nič nevie. „Ja i vojenské služby sme ju ubezpečili, že odpočúvaná nebola. Neviem si predstaviť sudcu, ktorý by dal príkaz na odpočúvanie predsedníčky vlády,“ povedal Galko. Pripustil, že mohla nastať situácia, kedybolo nasadené odpočúvanie na podozrivého človeka povolené sudcom.

„Keď takýto človek s premiérkou telefonoval, takáto situácia mohla nastať. Ak nastala, je to jej problém, nie môj. Treba sa spýtať premiérky, prečo sa v jej okolí pohybujú takíto ľudia,“ tvrdí Galko. Včera podvečer kauza pokračovala. Niektoré redakcie dostali anonymný meil, ktorý odkazoval na stránku uvádzajúcu prepisy telefonických rozhovorov. Tie naznačujú, že by mohlo ísť o kontakty medzi novinárkami jedného denníka a opozičným politikom, ktorého nazvali Robertom.

 
Autor: PLUS Jeden deň/ig, nb 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Tajný kód Dáma: Odpočúvali aj premiérku?
PLUS Jeden deň/ig
nb