Sieťovka je späť

22. septembra 2009, 10:24
Tip redakcii

Pamätáte si ju ešte? Nakupovali sme do nej pred revolúciou. Je vzdušná, vo vrecku nohavíc nezaberie veľa miesta, rozťahuje sa a znesie aj veľkú záťaž. Ak ste patrili k fanúšikom sieťovej tašky, možno vás poteší, že sa vrátila do našich obchodov.

Po revolúcii sieťovka z ponuky našich obchodov zmizla. Teraz však zažíva comeback. Táto taška sa pritom zrodila v roku 1926 v Českej republike. Vymyslel ju Vavřín Krčil, ktorý pomocou sieťovania začal vyrábať ako vôbec prvý človek na svete sieťové tašky a vyvážal ich do 70 krajín sveta. Nemal však dosť peňazí na to, aby si dal výrobok patentovať. S nápadom oprášiť výrobu sieťoviek prišiel pred dvoma rokmi český podnikateľ Zdeněk Červinka, ktorý si dal originálnu tašku aj zaregistrovať. Výrobca sieťovku vyrába v dvoch veľkostiach, tá väčšia má objem 40 litrov a nosnosť vraj až 300 kilogramov. U našich západných susedov zožala sieťovka aj po rokoch úspech. „Sieťovky uvádzame už aj na slovenský trh, začali sme supermarketmi, ľuďom sa to páči, lebo je o ňu aj u nás veľký záujem,“ tvrdí zástupca výrobcu na Slovensku Silvio Miglierini.

 

SIEŤOVKA: Neodmysliteľný pomocník hubárov aj gazdiniek.

SÚŤAŽ

Máte fotografie zo socialistických čias? Pošlite ich na adresu Plus jeden deň, Panónska cesta 7, 852 32 Bratislava 5, alebo na socializmus@pluskari.sk. Piatich odmeníme sieťovkou.

 
Autor: mc, Foto: MATEJ KALINA 
 
Aplikácie 7 plus