Smer musí prehltnúť horkú pilulku, tento prieskum je katastrofa!

17. februára 2016, 14:37
Tip redakcii

V polovici februára by parlamentné voľby potiahol zase Smer. Percento jeho voličov ale stále klesá.

Smer klesol pod magickú hranicu.

Smer klesol pod magickú hranicu.

Autor: TASR

V polovici februára by parlamentné voľby vyhrala strana Smer-SD, nezískala by však ani 30 percent hlasov. Vyplýva to z najnovšieho prieskumu, ktorý pre agentúru SITA zrealizovalo Európske analytické centrum (EAC) v dňoch 11. až 16. februára na vzorke 1 460 respondentov. V prieskume odpovedali na otázku:

„Predstavte si, že by sa parlamentné voľby konali už tento víkend, ktorej politickej strane alebo hnutiu by ste dali svoj hlas?" Najsilnejšou stranou podľa prieskumu zostáva Smer-SD, ktorý by volilo 29,8 percenta opýtaných. Strane #Sieť by odovzdalo hlas 15 percent voličov.

Nasledujú strany Most-Híd a KDH so ziskom 8,2 percenta hlasov, tesne za nimi je SNS, ktorá by získala 8,1 percenta. Do parlamentu by sa dostali aj SaS a SMK, ktoré by volilo zhodne 5,3 percenta respondentov. Pod hranicou päť percent sa ocitla OĽaNO-NOVA so ziskom 4,8 percenta a SKOK! s 3,8 percenta.

Stranu Kotleba - ĽS Naše Slovensko by volili tri percentá voličov, Sme rodina - Boris Kollár 2,8 percenta, SDKÚ-DS 1,6 percenta a KSS 1,4 percenta opýtaných. Na voľbách by sa nezúčastnilo 18 percent opýtaných a 16,8 percenta respondentov sa nevedelo rozhodnúť, ktorú stranu by volili.

Hlasujte v našej aplikácii VIRTUÁLNE #VOĽBY2016!Dostala by sa vaša strana do parlamentu, keby sa hlasovalo cez facebook?HLASUJTE A ZDIEĽAJTE!

Posted by Plus JEDEN DEŇ on 8. február 2016

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Smer musí prehltnúť horkú pilulku, tento prieskum je katastrofa!
SITA