Smerácka poslankyňa Janíková perlila v Česku: Jej vzorom je Lukašenko!

12. februára 2016, 00:00
Tip redakcii

Tak tomu sa povie zlá reklama. Smerácka poslankyňa a členka sociálneho výboru Mária Janíková navštívila s poslancami kolegov v Prahe, no chváliť by sa tým radšej nemala. Tesne po stretnutí totiž poslankyňa z Českej opozičnej strany TOP 09 prezradila, že sa tam Janíková rozplývala nad diktatúrou v Bielorusku a pýtala sa, načo je vlastne ľuďom sloboda.

Mária Janíková svoje slové o Bielorusku popiera.

Mária Janíková svoje slové o Bielorusku popiera.

Autor: Plus JEDEN DEŇ/Vlado Benko jr.

Smerácki poslanci zo sociálneho výboru navštívili svojich pražských kolegov v stredu doobeda. Z klasickej pracovnej návštevy sa však nakoniec vykľula poriadna udalosť. Môže za to naša smerácka poslankyňa Mária Janíková, s ktorou „hodila“ reč podpredsedníčka českej opozičnej strany TOP 09 a poslankyňa Markéta Adamová.

„Pani poslankyňa Janíková mi prezradila svoju stratégiu – chcela by sa inšpirovať v Bielorusku,“ prezradila Adamová, ktorá vraj hneď zalapala po dychu a Janíkovej sa opýtala, čo ju tak nadchlo. „No na uliciach tam bolo čisto, že? A tá nezamestnanosť! Jedno percento! To je predsa úžasné,“ opísala poslankyňa reakciu Janíkovej, ktorá asi zrejme nevie, že práve s Bieloruskom je často spájaný pojem diktatúra.

„Odpovedala som, že mi tam trochu chýba sloboda. A ona celkom bez zaváhania dodala: ,K čomu vám je sloboda?!’“ dodala Adamová s tým, že nezávidí Slovákom. Šokujúce slová našej poslankyne verejnosť odsúdila a začali sa na Slovensku šíriť rýchlosťou blesku.


Markéta Adamová nám našich politikov nezávidí.
Foto: Profimedia

To sa zrejme Janíkovej až tak nepáčilo a všetko, čo povedala Adamová, je vraj výmysel. „Nič také som nepovedala,“ bránila sa Janíková, viac povedať nechcela a utiekla preč. Vykrúcanie smeráčky sa dostalo aj k samotnej Adamovej.

„Rozumiem, že sa to teraz pani poslankyni Janíkovej nepáči, ale pokiaľ niečo také verejne povie, tak by si za tým mala stáť. Alebo predtým vážiť slová. Odmietam, že by som si to vymyslela. Nemám na to dôvod,“ napísala rozhorčene Adamová.

Janíkovej slová šokovali aj analytika Miroslava Kusého. „Naozaj to povedala? Je to čosi nepatričné, ale my sme od našich poslancov zvyknutí na všeličo, takže to ani neprekvapí. U Lukašenka je sloboda zbytočný prepych. Kto chce však pochváliť, vždy sa dá niečo nájsť. Napríklad u Hitlera chválili, že postavil dobré diaľnice,“ povedal Kusý.

Hlasujte v našej aplikácii VIRTUÁLNE #VOĽBY2016!Dostala by sa vaša strana do parlamentu, keby sa hlasovalo cez facebook?HLASUJTE A ZDIEĽAJTE!

Posted by Plus JEDEN DEŇ on 8. február 2016

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/lan, vip 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Smerácka poslankyňa Janíková perlila v Česku: Jej vzorom je Lukašenko!
Plus JEDEN DEŇ/lan
vip