Smerák Číž to naložil učiteľovi Žarnayovi: Čo sa mu nepáčilo?

26. októbra 2016, 18:00
Tip redakcii

Kedysi študentov poučoval on, no dnes sa mu to vypomstilo. Smerák Miroslav Číž si v rozprave podal bývalého učiteľa Ota Žarnaya (OĽaNO-NOVA). Pred očami poslancov ho zvozil ako malého školáčika!

Poslanec Číž (SMER-SD) poslanca Žarnaya (Oľano-Nova) za jeho vystúpenie v rozprave nepochválil.

Poslanec Číž (SMER-SD) poslanca Žarnaya (Oľano-Nova) za jeho vystúpenie v rozprave nepochválil.

Autor: Plus JEDEN DEŇ/Emil Vaško

Už niekoľko týždňov sa v parlamente nehovorí o ničom inom ako o rokovacom poriadku. Na schôdzu ho predložil šéf národniarov Andrej Danko. Opoziční poslanci s novými pravidlami nesúhlasia, čo mu dali patrične najavo. Košický učiteľ Oto Žarnay sa na túto tému riadne rozrečnil!

“Pár týždňov po mojom nástupe ma oslovil jeden novinár a spýtal sa ma, ako vnímam poslancov, že či mi nepripomínajú žiakov. Vtedy som si uvedomil, že je to vskutku tak. Jedna veľká 150-členná trieda, v ktorej sú bifľoši, ale aj neposedníci s mobilmi v rukách, vykrikujúci narušitelia vyučovacej hodiny, triedni zabávači, notorickí záškoláci, žalujúci nespokojenci, pritakávači, donášači, ale aj veční ignoranti, na ktorých nič neplatí,“ prirovnal Žarnay poslancov k študentom.

Ako ďalej pokračoval, niektoré triedne zlozvyky si politici priniesli do rokovacej sály so sebou. “Slovné útoky, skákanie si do reči, vykrikovanie, telefonovanie počas rokovania, rozprávanie sa v čase, keď iní hovoria, otáčanie sa chrbtom k tým, ktorí stáli za rečníckym pultom a prázdne stoličky počas rokovania. Bolo to pre mňa déjavu v spojitosti s rovnakým správaním študentov, ktoré som zažil počas učiteľskej praxe,“ zaspomínal si Žarnay na školské časy.

S novým rokovacím poriadkom však Žarnay aj tak nesúhlasí. "Predstava slušných, uhladených, ticho sediacich poslancov, ktorí sa budú na seba milo usmievať a tlieskať si, nie je dobrou víziou, kam by sa mal slovenský parlament uberať," uviedol poslanec.

Miroslav Číž z vládnej strany SMER-SD však pre Žarnayovo básnické črevo nemal pochopenie. “Pekná slohová práca, pán poslanec. Len problém je, že sme v druhom čítaní a hovoríme o veľmi vážnej procesnej norme, ktorá sa dotýka parlamentu. Veď sa pozrite na tých 21 prihlásených poslancov, z ktorých 90 percent je vašich. Keď ste teda učiteľ a máte elementárny stav k objektivite, nemohli ste teda aspoň toto zhodnotiť?," nedával si poslanec servítku pred ústa.

 
Autor: vr 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Smerák Číž to naložil učiteľovi Žarnayovi: Čo sa mu nepáčilo?
vr