Smerák Raši má na Matovičovo účtovníctvo jasný názor: Igor, si azda Forrest Gump?

21. apríla 2017, 09:04
Tip redakcii

Igora Matoviča, ktorý iných upozorňuje na prešľapy, dobiehajú jeho vlastné chyby. Vládnemu Smeru–SD došla so šéfom OĽaNO–NOVA trpezlivosť a svojho najväčšieho kritika vyzvali, aby sa vzdal poslaneckého mandátu. Urobili tak na základe informácií o zastavení trestného stíhania vo veci jeho spoločnosti regionPress, ktoré priniesol denník Plus JEDEN DEŇ ako prvý.

Poslanca Igora Matoviča (OĽaNO-NOVA) dobiehajú jeho vlastné prešľapy.

Poslanca Igora Matoviča (OĽaNO-NOVA) dobiehajú jeho vlastné prešľapy.

Autor: Július Dubravay

Podľa vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry sa Igor Matovič dopustil trestného činu, obviniť ho však nie je možné, keďže skutok je premlčaný. Ako sme už informovali, poslanec ešte ako štatutár regionPressu podľa uznesenia previedol firmu na Pavla Vandáka s cieľom zničiť účtovníctvo firmy.

Podľa vyšetrovateľa  si Matovič napríklad na svoju matku Máriu vyúčtoval viac ako 63-tisíc eur za používanie motorového vozidla značky Fabia. Ročne mala Mária Matovičová na aute najazdiť za jeden kalendárny rok 223 043 kilometrov, čo by znamenalo, že denne vrátane víkendov prešla autom viac ako 600 kilometrov.

"Kým my sme mali štedrovečernú večeru, Veľkú noc, Matovič jazdil, jazdil a jazdil. Jediný, kto by to dokázal, by bol Forrest Gump. Je to exemplárny prípad, ako sa dá okradnúť štát,“ vyhlásil pred novinármi predseda mandátového a imunitného výboru za Smer-SD Richard Raši.

Spolu so svojimi kolegami vyzval Matoviča, aby sa dobrovoľne vzdal mandátu. Podľa našich informácií Smer je dokonca pripravený zvolať kvôli nemu aj mimoriadnu schôdzu. Na výzvu poslancov Smeru zareagoval aj samotný Matovič.

"Prečo, keď sa stal v roku 2012 Kaliňák opäť ministrom vnútra, to nezačal vyšetrovať, nebolo by to premlčané,“ vyhlásil Matovič. Šéf OĽaNO-NOVA verejne zaútočil na vyšetrovateľa, ktorý vypracoval podľa neho účelové uznesenie o zastavení trestného stíhania, za čo ako odmenu dostal povýšenie. V aute vraj vozil svoju matku, preto, lebo sa o neho bála.

"Toľko som jazdil, že sa bála, aby som nezaspal,“ reagoval Matovič. Vzdať sa mandátu nemá v pláne. 

 
Autor: Martina Ruttkayová 
 
Aplikácie 7 plus