Sociálna poisťovňa bude mať nového kapitána: Nový flek pre smeráka?

24. mája 2016, 07:00
Tip redakcii

Je už rozhodnuté? Smerák Dušan Muňko po rokoch končí na poste šéfa Sociálnej poisťovne. Vládny Smer si však túto dôležitú inštitúciu z rúk zobrať nedá.

Dušan Muňko v Sociálnej poisťovni končí.

Dušan Muňko v Sociálnej poisťovni končí.

Autor: Plus JEDEN DEŇ/ Vlado Benko jr.

Dušana Muňka má nahradiť v Sociálnej poisťovni bývalý podpredseda vlády Ľubomír Vážny (Smer). Jeho meno však nenechalo opozíciu chladnou. „Táto inštitúcia má 5 000 zamestnancov, obrovský rozpočet, ale hlavne má milióny klientov. Pri všetkej úcte k manažérskym zručnostiam pána Vážneho, trochu ma to prekvapuje. Vyzerá to skôr ako trafika, než by sa Sociálna poisťovňa mala posunúť ďalej,“ reagoval poslanec Jozef Mihál (SaS) pre Aktuality.sk.


Ľubomír Vážny sa do tretej Ficovej vlády nedostal.

Foto: Plus JEDEN DEŇ/Július Dúbravay

Vážny zastával post ministra dopravy, keď sa „preslávil“ vďaka  škandálu s mýtnym tendrom. Počas 2. Ficovej vlády pôsobil ako podpredseda vlády pre investície. Do 3. vlády sa vyštudovaný stavebný inžinier nedostal. Súčasný šéf Sociálnej poisťovne Muňko nebol po vôli viacerým opozičným predstaviteľom a dokonca ani kolegom zo Smeru.
Dôvodom bolo kumulovanie funkcií, keďže je súčasne aj poslancom. Koaliční partneri Sieť a Most majú o voľbe šéfa tiež iné predstavy. Radi by na tomto poste videli Ľuboša Lopatku, ktorý už túto funkciu zastával počas vlády Ivety Radičovej.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/ pop 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Sociálna poisťovňa bude mať nového kapitána: Nový flek pre smeráka?
Plus JEDEN DEŇ/ pop