Kočner ponúka 10 tisíc za špinu na Kollára: Mlátil tehotnú partnerku a s mafiánmi pašoval zlato!

05. apríla 2016, 11:22
aktualizované 05. apríla 2016, 12:48 Tip redakcii

Tlačová beseda Mariána Kočnera bola plná drsných obvinení, na ktoré bude musieť Boris Kollár reagovať. Zazneli slová o násilí, mafiánskych praktikách, klamstvách a krutom správaní opozičného politika a predsedu hnutia Sme rodina. Kočner na záver dokonca vyhlásil novinársky hon na Kollára a Lipšica, ponúkajúc tak za každú overenú informáciu vysoké čiastky. Reakcia Borisa Kollára na seba nenechala dlho čakať.

Podnikateľ Marián Kočner a predseda hnutia Sme rodina Boris KollárAktualizujeme

Podnikateľ Marián Kočner a predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár

Autor: YouTube/HNtelevízia, TASR

Kočner dnes na svojom tlačovom brífingu vyhlásil otvorenú vojnu Borisovi Kollárovi. Hoci to nespravil priamo, obvinenia, ktoré voči svojmu bývalému priateľovi vzniesol, sú šokujúce.

Kollár, podľa Kočnerových slov, bohatol na nelegálnom predávaní nemeckého zlata a vyhýbaniu sa platenia daní pomocou schránkovej firmy na Cypre. Kočner hovoril o tom, že Kollár s Petrom Steinhübelom a Romanom Deákom pašovali na tony striebro v tehličkách z Nemecka do Československa. „Kollár aj s mafiánmi pašovali z Nemecka zlato, neplatili ani clo, ani daň, načierno ho predávali v Bratislave a Prahe.“

Kollár bol, podľa Kočnera, so Steinhübelom v aute, keď na neho strieľali počas atentátu.

Nech vám Kollár ukáže daňové priznanie, tak ako Matovič

V súvislosti s nelegálnymi aktivitami Kočner vyzval novinárov, aby sa ho spýtali na daňové priznanie. „Boris predal lyžiarsky areál oligarchom, ktorých kritizuje. Peniaze prišli na účet schránkovej firmy na Cypre. Koľko daní zaplatil za 25 mil. eur tomuto štátu za tento životný obchod?“ spýtal sa Kočner. „Kollár o sebe tvrdí, že je bohatý človek a nemusí robiť do konca života, Opýtajte sa ho, nech vám ukáže, koľko daní zaplatil tomuto štátu. Pýtajte sa ho, Boris neklame, je čistý, nie je mafián. Boris je politik, musí vám odpovedať.“

Biely kôň Borisa Kollára Michal Hajtman, ktorého zrejme v zahraničí zlikvidovali

Jedným z najväčších odhalení a údajných tvrdení Kočnera bolo prepojenie Kollára s istým Michalom Hajtmanom, ktorý bez stopy zmizol, a ktorý údajne figuroval ako Kollárov Biely kôň.

„Michaj Hajtman, Borisov biely kôň. Bol v niekoľkých firmách, z ktorých Boris už vystúpil, firmy boli v roku 2012 zrušené súdom kvôli tomu, že nekomunikovali. Hajtman zmizol, neexistuje. Nikto nenahlásil jeho nezvestnosť, nikomu nechýba, nikdy po ňom nepátrali. Hovorí sa, že Hajtman bol zrejme vyvezený do zahraničia a tam zlikvidovaný. Existuje predpoklad, že ho tam vylákali pod zámienkou dovolenky. Skúste nájsť Michala Hajtmana, skúste sa ho opýtať, aká bola jeho funkcia v Kollárových firmách,“ povedal Kočner.

Kollár si chcel účet dotankovať v politike. Videl som, ako do krvi mlátil matku svojho dieťaťa

To však ani zďaleka nie je všetko. Kočner tvrdí, že na vlastné oči videl Kollára, ako do krvi mlátil jednu zo svojich partneriek, aj s jej dieťaťom.

Opis situácie uviedol niečím, čo na prvý pohľad pôsobilo len ako zlý vtip.

„Boris Kollár je len zlodej, na oligarchu má prázdny účet a chcel si ho dotankovať v politike. Stal sa ale hlasnou trúbou Krajňáka a Lipšica. Ako hovorí Lipšic, Kollár je nad zákonom. Vyškriabal sa cez plané a neuskutočniteľné sľuby do parlamentu. Pokiaľ sa nepošmykne a neskončí v nemocnici pri lezení do vlády. Odporúčam mu oligarchickú nemocnicu s jedenástimi sestričkami, len si musia dávať pozor, aby mu neotehotneli a nedoniesli mu presolené jedlo, lebo ich skope do krvi. Má to vo zvyku, ja som to videl na vlastné oči,“ povedal pred novinármi Kočner. Potom nadviazal na údajne skutočnú situáciu, ktorú videl na vlastné oči a pri ktorej bol priamym účastníkom.

„Videl som, ako kopal tehotnú matku svojho dieťaťa, do tváre, do brucha, do krvi, až kým som nepriskočil a neodtiahol ho,“ vyjadril sa Kočner. Údajne musel sám zasiahnuť, aby ženu pred Kollárom zachránil. „Kopal do dieťaťa, Boris, dnes poslanec nad zákonom.“

Peklo Krištúfkovej

Tvrdé správanie Kollára si podľa Kočnerových slov vytrpela aj Petra Krištúfková. Raz sa vraj s Kollárom veľmi pohádali, tak jej Boris zobral auto a povedal jej, že do škôlky s deckom bude chodiť električkou.

„Petra prišla uplakaná k nám, manželka jej požičala svoje auto. Volal mi potom, že on si to nepraje. Petra chodila asi mesiac na našom aute, trest sa minul účinkom. Potom jej auto vrátil,“ opísal komplikovaný vzťah Krištúfkovej a Kollára.

Kollár si písal esemesky s Krištúfkovou, v skutočnosti do mobilu ťukal Kočner

Okrem toho vraj Kollár raz zrušil, tesne pred odjazdom, výlet na loď, na ktorý sa jeho deti veľmi tešili. Podľa Kočnera to bolo v problematickom období vzťahu s Krištúfkovou.

„Ja som deťom povedal, že ich zoberiem, keď im to Boris sľúbil. Petra však bola v takej zlej situácii, že nedokázala s Borisom komunikovať. Snažila sa s ním písať esemesky, ale nezvládla to. Tak som si s ním písal v jej mene,“ priznal Kočner po rokoch. Kollár o tom vraj až do dnešného dňa nevedel.

Kočner si vzal na paškál aj Kollárovu politickú rétoriku. „Jeho témou boli migranti. Všetci dokážu kritizovať, on len rozpráva o tom, že ich tu nechceme. On by mal ako politik povedať aj nejaké riešenia, nielen rozprávať negatívne a kritizovať.“

Štofaníkovú Kollár akože zamestnal vo Fun rádiu, brala veľký plat kvôli úveru na byt

Kočner spomenul aj ďalšiu z Kollárových mileniek, Martinu Štofaníkovú. Tú vraj, na papieri, zamestnal vo Fun rádiu, kde poberala – za prácu, ktorú reálne nevykonávala – nadpriemerný plat, aby mohla splácať úver na luxusný byt. Keď však Kollár vyhlásil, že k bytu, ktorý podľa predchádzajúcich vyjadrení sám kúpil, Štofánikovej pomohol 60 tisícami, klamal, hovoril Kočner. Vraj sa opäť „chválil cudzím perím“.

Na koniec Kočner prekvapil nečakanou ponukou pre celé Slovensko. Vraj všetkých verejne vyzýva, aby mu dodali overiteľné správy o Borisovi Kollárovi alebo Danielovi Lipšicovi.

„Každý, kto mi prinesie informáciu, overiteľnú, na Kollára, dostane 10 tisíc eur a každý, kto na Lipšica, dostane sto tisíc eur,“ ohlásil podnikateľ štedrú ponuku.

Prítomným redaktorom na mieste odmietol odpovedať na otázky, vraj si počká na vyjadrenia „pánov“  a zajtra všetko zodpovie.

Kollárovi som viackrát pomohol, ani nepoďakoval

Kočner tiež priznal, že na začiatku podnikania na Donovaloch mal s Kollárom dobrý vzťah. "Viackrát som mu pomohol. Keď sa stal ministrom hospodárstva Jirko Malchárek, bola škrtnutá dotácia 24 miliónov Sk stredisku, ktoré vlastnil Ľudovít Kaník. Volal mi Malchárek, či by sme peniaze nechceli, či nemáme nejaký projekt. Ja som vtedy nemal, tak som odvetil, že sa opýtam Kollára. Boris išiel na ministerstvo, doriešil si papiere a Kollárova firma dostala 24 miliónov korún. To, že sa mi za to zabudol poďakovať, ani nehovorím," povedal.

Ako dôkaz proti Kollárovým tvrdeniam, že ho Kočner vydieral, vytiahol známy podnikateľ, mimo iného, aj SMS správy priamo od Kollára. „Ahoj, Marián, zrejme som vychádzal zo zlej info a omylom som ťa zatiahol do tejto kauzy. Sorry, B.K.,“ odrecitoval Kočner údajnú SMS-ku od Kollára.

„Človek, ktorý ma nenávidí, pravidelne navštevuje môj hotel, oslavoval tam narodeniny jedného zo svojich detí,“ dodal. Kočnerovu dcéru vraj Kollár zamestnal vo svojej firme a veľmi ju chválil. „Kdesi niekto klame a ja to nie som,“ uzavrel Kočner.

Reakcia Borisa Kollára: Pôjdem na Generálnu prokuratúru

Poslanec Národnej rady SR a šéf hnutia Sme rodina Boris Kollár podnikne voči podnikateľovi Mariánovi Kočnerovi právne kroky. Po návrate zo zahraničia sa chystá na Generálnu prokuratúru SR. Nemieni s Kočnerom polemizovať cez médiá. Kollár vidí za podnikateľovými dnešnými vyjadreniami strach z toho, že by išiel sedieť. "Nedokáže predýchať, že som intenzívne podporoval Daniela Lipšica na ministra vnútra. Kočner vie, že to by bol jeho koniec," uviedol v reakcii Kollár.

Moje stanovisko ku Kocnerovej dnesnej tlacovke:Marian Kocner sa boji, ze by isiel sediet. Nedokaze predychat, ze som intenzivne podporoval Daniela Lipsica na ministra vnutra. Kocner vie, ze to by bol jeho koniec. Po navrate zo zahranicia pojdem na Generalnu prokuraturu SR a podniknem voci Kocnerovi pravne kroky. Nebudem s nim polemizovat cez media.

Posted by Boris Kollar on 5. apríl 2016

Nech si Lipšic, Galko a Rajtár doštudujú problematiku

Trojica poslancov Národnej rady SR Daniel Lipšic (OĽaNO-NOVA), Ľubomír Galko a Jozef Rajtár (obaja SaS) hovoria rozprávky, ak tvrdia, že podnikateľ Marian Kočner sa v kauze bytov v bratislavskom komplexe Five Stars Residence dopustil daňových podvodov. Kočner to vyhlásil na dnešnej tlačovej konferencii v Bratislave a poslancom odporučil dovzdelať sa v daňovej problematike.

"Bytovku nestavala moja firma, ale firma, v ktorej som bol len finančný investor. Moja firma mala k tomuto prípadu dve kontroly. Prvá, zameraná na DPH, sa začala 24. februára 2012 a skončila 26. marca 2012, teda ešte za vlády Ivety Radičovej a ministrovania Daniela Lipšica," povedal Kočner.

Druhá kontrola bola z Národnej kriminálnej agentúry a bola podľa jeho slov ukončená 13. decembra 2012 a nariadil ju Lipšic ako minister vnútra. "Obe kontroly boli s negatívnym výsledkom," zdôraznil podnikateľ. Na margo obvinenia, že neodviedol DPH vo výške asi 600.000 eur, Kočner zdôraznil, že DPH bola odvedená na účet štátnej pokladnice vo výške 1.025.661,48 eura. "Kontrolou predložených dokladov neboli zistené porušenia zákona o DPH," citoval Kočner z protokolu daňovej kontroly.

Podnikateľ odmietol aj obvinenia, že nebola odvedená daň zo zisku. "Gro týchto bytov bolo predaných v roku 2015, teda daň sa platí až v roku 2016. Spoločnosť Inkasný servis dosiahla zisk z predaja týchto bytov 2.626.411 eur, ku dňu tlačovky (29.3.) trojice poslancov mal na účte 2.075.468,45 eura, čo je dostatočná čiastka na zaplatenie dane zo zisku. Peniaze neodišli do žiadneho daňového raja, odporúčam poslancom doštudovať problematiku," povedal Kočner s tým, že do parlamentu posiela Lipšicovi knihu o daňovom poradenstve aj s venovaním.

Kočner na tlačovej konferencii odmietol aj tvrdenia šéfa strany Sme rodina Borisa Kollára, že mal kšefty na ministerstve pôdohospodárstva. "Vôbec neviem, kde v Bratislave ministerstvo pôdohospodárstva sídli, nikdy v živote sme s týmto ministerstvom nemali žiaden obchod ani žiaden kšeft," zdôraznil Kočner.

 
Autor: Pluska.sk/mar, TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Kočner ponúka 10 tisíc za špinu na Kollára: Mlátil tehotnú partnerku a s mafiánmi pašoval zlato!
Pluska.sk/mar
TASR