Sulíkova poslankyňa Cigániková: Poteší opäť mužov stiahnutými nohavičkami?

20. apríla 2016, 11:00
Tip redakcii

Ocenenie, ktoré nepoteší. Sulíkova poslankyňa z SaS Jana Cigániková sa pred voľbami zviditeľnila šokujúcimi príspevkami, pri ktorých nechýbali pikantné fotografie s nahým pozadím či so stiahnutými nohavičkami. Okrem kritiky si vyslúžila aj anticenu najsexistickejšia reklama.

Poslankyňa si prevzala cenu za najsexistickejšiu reklamu, čím organizátorov prekvapila.

Poslankyňa si prevzala cenu za najsexistickejšiu reklamu, čím organizátorov prekvapila.

Autor: Plus JEDEN DEŇ/Vlado Benko jr.

Súťaž Sexistický kiks, ktorú organizovali dámy z Aliancie žien – Cesta späť, dostala 32 nominácií na anticenu za sexistickú reklamu. Najhoršiu z nich vyberala odborná porota aj verejnosť. „Najčastejšie boli nominované reklamy, ktoré použili sexualizované ženské telo bez súvisu s ponúkaným produktom,“ komentovala priebeh nominácií pre strategie.sk koordinátorka projektu Jitka Dvořáková.

Obe skupiny hlasujúcich sa zhodli, že víťazom by sa mala stať členka SaS Jana Cigániková, ktorá si plagát so stiahnutými nohavičkami po zverejnení vysvetľovala po svojom. „Chcem prispôsobiť ponuku dopytu a projektovala som pár našich myšlienok prostredníctvom vlastného tela,“ vysvetľovala poslankyňa.


Keď táto fotka vznikala, Cigániková si nemyslela, že to bude až také prekliatie.

Foto: archív

Jednoznačné prvenstvo v anticene Cigánikovú netrápi. „Neprekáža mi to, je to niečí názor a ja ho môžem akurát tak tolerovať,“ povedala poslankyňa, ktorá sa vraj poučila. „V sérii blogov pokračujem, aby tam nebola len tvár a text, ale určite si budem dávať pozor, aby to nevyznelo takýmto spôsobom. Keď fotka vznikala, tak som si nemyslela, že to je až také prekliatie, ale budem už opatrnejšia aj preto, že som poslankyňa. Je to pre mňa ponaučenie,“ vysvetlila Cigániková, ktorá si dokonca včera prevzala osobne ocenenie.

„Som rada, že som sa stretla s organizátormi zoči-voči a myslím, že aj oni boli prekvapení, že si cenu idem prebrať,“ vysvetlila. A aj keď pri otázke, či už nič sexi od nej nemôžeme čakať, váhala, v tejto veci má vraj predsa len jasno. „No, tak počkajte, porozmýšľam. Ale nie. Určite už nie takáto prezentácia. Ale budem sa snažiť o nejakú kreatívnu formu prezentácie,“ zakončila.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/vip 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Sulíkova poslankyňa Cigániková: Poteší opäť mužov stiahnutými nohavičkami?
Plus JEDEN DEŇ/vip