Exkluzívne! Syn privatizéra Karola Martinku Filip: Viem, prečo sa brat obesil!

23. mája 2014, 10:30
Tip redakcii

Bol mladý, úspešný a mal rodinu. Blízki sa stále pýtajú, prečo si Karol Martinka mladší († 35) siahol na život. Syn podnikateľa a privatizéra Piešťanských kúpeľov Karola Martinku staršieho (58) sa obesil minulý týždeň vo svojom dome. Tajomstvo, ktoré ho ťažilo, mal prezradiť svojmu mladšiemu bratovi.

FILIP (22)(vľavo): O život  ho chcela pripraviť  vlastná mama, teraz  stratil brata Karola († 35).

FILIP (22)(vľavo): O život ho chcela pripraviť vlastná mama, teraz stratil brata Karola († 35).

Autor: archív

„Bol som s ním v kontakte a hovoril, že ho žena podvádzala. Predtým, ako sa to dozvedel, sa mi nezdalo, že by mal depresie,“ povedal pre Plus JEDEN DEŇ Filip Martinka (22). Vdova po zosnulom Karolovi Monika komunikovať nechcela. Jej blízka osoba však niečo také vylúčila.

Mladý Filip však má na vdovu ťažké srdce aj z iného dôvodu. Svojho brata mal rád, no obáva sa, že sa s ním nebude môcť rozlúčiť. „Budem si na neho musieť spomínať len v srdci, lebo jeho žena ani nám, ani mnohým jeho kamarátom nechce povedať, kde je pohreb,“ povedal. Podľa medializovaných informácií nebol Karol Martinka mladší v kontakte so svojím otcom celé roky. Rodinné nezhody by mali byť jedným z dôvodov, prečo mladá vdova vraj nechce na pohrebe svokra.

Radšej hudbu ako knihu

Rodinu Martinkovcov postihuje jedna tragédia za druhou. V minulosti si svoje vytrpel práve mladý Filip. Jeho mama Blažena Martinková, známa aj ako Mečiarova poradkyňa pre všetko, ho totiž ako malého chlapca dobodala. Neskôr sama spáchala samovraždu.

Filip útok prežil, no ostali mu jazvy. O svojom živote plánoval napísať aj knihu. Po ďalšej rodinnej tragédii však svoj zámer zvažuje. „Knihu po takejto udalosti asi nezverejním. Možno v ďalekej budúcnosti. Pracujem radšej na muzike. Karol mal rád moju muziku, a tak by to aj chcel,“ uzavrel Filip.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/las 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Exkluzívne! Syn privatizéra Karola Martinku Filip: Viem, prečo sa brat obesil!
Plus JEDEN DEŇ/las