Taktika s nohavičkami jej vyšla: Cigániková z SaS dosiahla svoje

15. marca 2016, 07:00
Tip redakcii

Už-už to vyzeralo, že sa do parlamentných lavíc nedostane, teraz je všetko inak. Po tom, čo Richard Sulík oznámil, že nenastúpi ako poslanec do Národnej rady, ale ostane v Bruseli, na jeho miesto zasadne Janka Cigániková.

V kampani si stiahla aj nohavičky.

V kampani si stiahla aj nohavičky.

Autor: Archív

Keďže Sulík podľa našej ústavy nemôže ostať sedieť na 2 stoličkách (v našom parlamente a v európskom), namiesto neho do Národnej rady napochoduje žena, ktorá skončila v počte krúžkov tesne pod čiarou.  Janka Cigániková sa pritom v predvolebnom boji zviditeľnila aj šteklivou kampaňou. Známe sú jej fotografie so stiahnutými nohavičkami či hore bez.

Z postupu do parlamentu sa teší. „Zrejme sa budem venovať školstvu, najmä problematike materských škôl,“ prezradila pre Plus JEDEN DEŇ. Na mušku si chce tiež vziať odluku cirkvi od štátu a boj proti korupcii. „Uvidím ešte, na čo som šikovná a v čom budem užitočná kolegom,“ povedala nastávajúca poslankyňa.

To, že sa do parlamentného kresla dostane preto, že šéf strany Sulík za daných podmienok nemôže zostaviť vládu, ju mrzí. Priznáva však, že sa na vysoké miesto na čakačke na poslanecké kreslo prekrúžkovala vďaka pikantnému tónu svojej kampane. „Fotky zaujali, tak to dnes funguje. Možno to zatienilo iné, vážnejšie témy,“ pripustila.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/ lan 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Taktika s nohavičkami jej vyšla: Cigániková z SaS dosiahla svoje
Plus JEDEN DEŇ/ lan