Takýto dôvod nikto nečakal! Lexov advokát Cuper odôvodnil svoju neprítomnosť v diskusii o Mečiarových amnestiách

21. marca 2017, 06:00
Tip redakcii

Ján Cuper, advokát bývalého riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Ivana Lexu sa mal v nedeľu zúčastniť na diskusii k Mečiarovým amnestiám. Napriek tomu, že svoju účasť prisľúbil sa na diskusii neukázal. Dôvod včera zhrnul v jednej krátkej vete.

Lexov advokát Ján Cuper sa na diskusii nedostavil. Vypnutý mal aj telefón

Lexov advokát Ján Cuper sa na diskusii nedostavil. Vypnutý mal aj telefón

Autor: Archív

Moderátori nedeľňajšej špeciálnej relácie televízie Markíza, ktorá sa venovala aktuálnej téme – možnému zrušeniu Mečiarových amnestií, prežili šok. Avizovaný hosť Ján Cuper totiž do relácie nedorazil. Na telefonáty tiež nereagoval, keďže si vypol mobilný telefón.

Telefón mal Cuper vypnutý aj dnes. K amnestiám sa však predsa len vyjadril. O jeho výroku informoval na sociálnej sieti bývalý poradca prezidenta Michala Kováča. „Toto, čo sa tu teraz deje, nie je o amnestiách, ale o revolúcii. A ja som revolucionár nikdy nebol,“ vyhlásil Cuper podľa Pavla Demeša.

Ján Cuper zastupoval Ivana Lexu, ktorý bol v čase zavlečenia Michala Kováča mladšieho riaditeľom Slovenskej informačnej služby. Podozrenie z tohto činu bolo práve na SIS. V takomto duchu sa nesie aj svedectvo korunného svedka prípadu zavlečenia - bývalého príslušníka SIS Oskara Fegyveresa. Ten tvrdí, že na násilnom odvlečení prezidentovho syna do Rakúska sa tajná služba podieľala. 

Neslávne známe amnestie v roku 1998 udelil vtedajší zastupujúci prezident Vladimír Mečiar na prípad zavlečenia prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho. Amnestie sa pokúsili politici už niekoľkokrát zrušiť, na aktuálnej schôdzi by sa mal parlament zaoberať až dvomi spôsobmi, ktoré by ich zrušenie umožnili. Jeden predkladá opozičný poslanec Ján Budaj a druhý pochádza z dielne koaličného trojlístka. 

 
Autor: pop 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Takýto dôvod nikto nečakal! Lexov advokát Cuper odôvodnil svoju neprítomnosť v diskusii o Mečiarových amnestiách
pop