Kruté vytriezvenie: TOTO je skutočná pravda o najteplejšej jeseni, ktorá má prísť!

12. septembra 2017, 18:00
Tip redakcii

Minulý týždeň zverejnili britské média šokujúcu správu. Čaká nás vraj najteplejšia jeseň za posledné desiatky rokov. Podľa meteorológov zo SHMÚ je to však úplne inak.

Babie leto na jeseň nijako neprekvapí.

Babie leto na jeseň nijako neprekvapí.

Autor: pixabay.com

Britskí meteorológovia minulý týždeň šokovali, keď zverejnili správu, že Európa zažije trojmesačné babie leto s teplotami až do 32 °C.

Podľa viacerých médií sa takáto senzácia stáva raz za 60 rokov a zrovna túto jeseň budeme mať to šťastie, že si aj v novembri budeme užívať letné teploty.

Informácie sa rozšírili rýchlo a všetci milovníci tepla sa začali tešiť aj na jeseň. Všimli si to aj v Slovenskom hydrometeorologickom ústave a rozhodli sa veci uviesť na pravú mieru.

Ak sa vraj aj skutočne teplá jeseň objaví, tak len na Britských ostroch resp. v západnej Európe.

U nás vraj nič také nehrozí: „Na Slovensku neočakávame trojmesačné babie leto, ktoré by sa skončilo až v decembri,“ spresnil meteorológ Pavol Beránek.

To však neznamená, že na Slovensku babie leto nebude vôbec!

Apokalypsa menom Irma ukázala svoju obrovskú silu: Pri Bahamách vysala vodu z oceánu!

Beránek uviedol, že je veľká pravdepodobnosť, že si krásne počasie ešte vychutnáme, tropické teploty sa ale neohlásia. "Nepredpokladáme, že u nás v októbri a v novembri teplota vzduchu dosiahne až 30 stupňov Celzia," dodal. 

 
Autor: nm, nin 
 
Aplikácie 7 plus