Toto nemal nikto vidieť! Spisovateľ Peter Jaroš žiadal Fica na obede o tisíce eur

17. januára 2014, 00:00
Tip redakcii

Viac ako dvadsať ľudí z oblasti umenia, športu i politiky si podávalo v stredu na obed kľučky v jednom z bratislavských hotelov. Prišli verejne podporiť premiéra Roberta Fica v jeho boji o prezidentské kreslo. Hoci to malo vyzerať ako nezištné stretnutie pri dobrom obede, Plus JEDEN DEŇ zistil, že nezostalo iba pri zdvorilostných rečiach. Spisovateľ Peter Jaroš priniesol premiérovi okrem knihy aj žiadosť o finančnú podporu svojho projektu.

FICO ŽIADOSŤ PREBEHOL OČAMI: Spisovateľ Peter Jaroš (vpravo) mu ju tesne predtým osobne odovzdal.

FICO ŽIADOSŤ PREBEHOL OČAMI: Spisovateľ Peter Jaroš (vpravo) mu ju tesne predtým osobne odovzdal.

Autor: Matej Jankovič/Plus JEDEN DEŇ

Pred pár dňami prišli podporiť známe tváre premiéra Roberta Fica v jeho boji o prezidentské kreslo. Na stretnutie prišiel aj známy slovenský spisovateľ Peter Jaroš. Ficovi počas neho odovzdal papier. Denník Plus JEDEN DEŇ si všimol, že po zväčšení sa z neho dá čítať!

„Milý Robert, srdečne Ťa pozdravujem a zároveň sa na Teba obraciam s prosbou o finančnú podporu náročného a ambiciózneho vydavateľského projektu.“ Tak sa začína žiadosť o peniaze spisovateľa Jaroša, ktorú adresoval Ficovi.

Dokument mu osobne odovzdal naozaj v príhodnej chvíli. Krátko pred začiatkom oficiálneho obeda, na ktorom Fico za hojnej účasti médií predstavil osobnosti, ktoré by ho chceli vidieť v prezidentskom paláci. Jaroš žiada o finančnú podporu na vydanie desiatich zväzkov kníh pod pracovným názvom Výber z diela.

Náklady na vydanie jednej knihy v náklade 2 000 kusov pritom Jaroš odhadol na 19 500 eur. Podľa dokumentu by mu výrazne k realizácii zámeru pomohla suma 95 000 eur. Nie je však dostatočne čitateľné, či je to zároveň aj suma, o ktorú žiada premiéra.


ŽIADOSŤ: Po zväčšení sa dá prečítať. Jaroš Ficovi tyká a žiada o finančnú podporu na vydanie 10 zväzkov svojho diela.
Foto: Matej Jankovič/Plus JEDEN DEŇ

Hoci Jaroš odovzdal svoju žiadosť o peniaze Ficovi priamo na akcii, kde mu zároveň vyjadril aj verejne priazeň v jeho súboji o kreslo prezidenta, o celej záležitosti neskôr pre Plus JEDEN DEŇ hovoriť nechcel. O projekte ako takom možno až o rok. Vydavateľsky by ho mala zastrešovať Agentúra SIGNUM, v ktorej podľa výpisu z Obchodného registra figuruje Juraj Jaroš a Mária Jarošová.

Je členom Smeru

Samotný spisovateľ na otázku Plus JEDEN DEŇ, či si nemyslí, že jeho žiadosť o peniaze a zároveň podpora Fica v prezidentských voľbách môže vyvolať otázky, odpovedal vyhýbavo: „Ja som pána Fica podporil preto, lebo sme boli spolu od deväťdesiateho druhého spolu ešte za SDĽ v parlamente. Momentálne som členom Smeru, tak koho by som mal podľa vás podporiť?“ Robert Fico sa do uzávierky k záležitosti nevyjadril.

Dotácia pre Jaroša

Spisovateľ Peter Jaroš dostal od Ficovej vlády finančný príspevok už v júni 2013 v hodnote 3 850 eur prostredníctvom Agentúry SIGNUM. Vďaka dotácii z ministerstva kultúry tak vydavateľstvo vydalo Jarošovu publikáciu Vikomt sa vracia z flámu.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/las, kal, vip 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Toto nemal nikto vidieť! Spisovateľ Peter Jaroš žiadal Fica na obede o tisíce eur
Plus JEDEN DEŇ/las
kal
vip