Trnava dala vyrobiť portál za 100-tisíc eur synovi miestnej poslankyne

13. júla 2013, 09:00
Tip redakcii

Neprehnali to? Za nový internetový portál o turizme dá trnavská radnica viac ako stotisíc eur. Peniaze dostane z eurofondov. Podľa odborníkov je táto suma niekoľkonásobne premrštená.

Poslankyňa so synom: O víťazovi súťaže  vraj nerozhodlo rodinkárstvo.

Poslankyňa so synom: O víťazovi súťaže vraj nerozhodlo rodinkárstvo.

Autor: archív

Verejnú súťaž na internetovú stránku o turizme vypísala trnavská radnica v októbri 2012. Jej hovorca Pavol Tomašovič tvrdí, že záujem prejavil len jeden uchádzač, takže víťaz bol jasný. Súťaž vyhralo spojenie dvoch firiem.

Jednu z nich vlastní syn mestskej poslankyne Martin Kráľovič. Je zaujímavé, že ako prevádzkovateľ miestnej strážnej služby nemusel preukázať prax v tvorbe webových stránok. Podľa radnice to vraj vôbec neprekáža.

„Spôsobilosť nebola súčasťou podmienok zákazky,“ informovala projektová manažérka trnavskej radnice Andrea Kováčová.


ilustračné foto: archív

Rodinkárstvo za tým vraj nie je

Podľa majiteľa trnavskej reklamnej agentúry, ktorá sa tvorbou webových stránok zaoberá už roky, je účtovaná suma nehorázna.

„Bežne sa za niečo také platí päťtisíc eur. Toto je podľa mňa donebavolajúce plytvanie peniazmi. Dnes takéto stránky robia študenti informatiky na vysokej škole a privyrábajú si tým popri štúdiu,“ tvrdí majiteľ trnavskej reklamnej agentúry Peter.

Zaujímalo nás, či výsledok súťaže neovplyvnil i fakt, že uchádzač o zákazku je syn mestskej poslankyne.

„Bolo by diskriminačné, keby sa firma môjho syna nemohla zúčastniť na súťaži len preto, že ja, jeho matka, som poslankyňou mestského zastupiteľstva,“ zaslala nám stanovisko poslankyňa Blažena Kráľovičová.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/pror 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Trnava dala vyrobiť portál za 100-tisíc eur synovi miestnej poslankyne
Plus JEDEN DEŇ/pror