V Bratislave kolabovala doprava: Niekoľko nehôd a kolóny až po Malacky

19. februára 2016, 08:11
aktualizované 19. februára 2016, 09:42 Tip redakcii

Tak ako sa to stáva už pravidlom, v Bratislave stačí, že trochu zaprší a nehody sa objavia ako huby po daždi. Výnimkou nie je ani piatkové ráno, ktoré cestujúcich do práce doslova zastavilo.

V piatok ráno si Bratislavčania pre nehody a dážď postoja v kolónach.

V piatok ráno si Bratislavčania pre nehody a dážď postoja v kolónach.

Autor: Tip čitateľa

Dážď v Bratislave v piatok ráno spôsobil niekoľko nehôd. Prvá sa odohrala na moste Lafranconi, kde v sebe skončili tri autá.

"V Bratislave, na konci mosta Lafranconi, v smere do Petržalky, sa zrazilo viacero vozidiel, blokovaný je pravý jazdný pruh, počítajte tam s rozsiahlymi kolónami už od tunela Sitina," informuje o nehode Stellacentrum. Tunel Sitina je z dôvodu kolón priebežne uzatváraný, na obchádzku cez Patrónku Vás navedie polícia.

"Premávka je odkláňaná dopravnými policajtmi od Harmincovej ulice v smere na Patrónku, taktiež je neprejazdný výjazd z Botanickej ulice na most Lafranconi a premávka je presmerovaná v smere na Nábrežie armádneho generála Ludvíka Svobodu," informoval Michal Szeiff, bratislavský krajský policajný hovorca.

V uvedenom úseku je premávka výrazne spomalená. Polícia žiada vodičov, aby na prejazd využili inú trasu, pokiaľ je to možné.

Ďalšia nehoda sa stala pred mostom Lafranconi, ale v smere z  Einsteinovej ulice. Vodiči sa preto musia obrniť poriadnym dúškom trpezlivosti, vo vytvorených kolónach si počkajú aj niekoľko desiatok minút.

Situácia na Slovensku

Slovenská správa ciest informuje, že všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území Slovenska sú zjazdné a povrch vozoviek je vlhký až mokrý.

Povrch vozoviek na cestách I., II. a III. triedy je prevažne mokrý. Na úsekoch ciest II/584 Srdiečko - Bystrá, II/537 Podbanské - Tatranská Polianka a na cestách III. triedy v obvode Brezno sa miestami vyskytuje utlačený sneh do hrúbky jedného centimetra..

Povrch vozoviek na horských priechodoch (HP) je prevažne mokrý.

Na D1 v okolí Popradu je hmla s dohľadnosťou do 50 m, v lokalitách Bertotovce, Fričovce, Vrútky, Turany a Čataj je dohľadnosť na 100 m spôsobená silným dažďom. Na ceste I/14 na HP Šturec je nebezpečenstvo padania stromov.

 
Autor: Pluska.sk/kat, TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
V Bratislave kolabovala doprava: Niekoľko nehôd a kolóny až po Malacky
Pluska.sk/kat
TASR