Ukradla slogan? Smeráčka Zmajkovičová sa prezentuje heslom, ktoré vymyslel Červený kríž

13. mája 2014, 11:00
Tip redakcii

Renáta Zmajkovičová si svoju kampaň založila na slogane, ktorý je identický s tým, ktorý má Slovenský Červený kríž.

RENÁTA Zmajkovičová: Spustila kampaň, ktorá nápadne pripomína Červený kríž.

RENÁTA Zmajkovičová: Spustila kampaň, ktorá nápadne pripomína Červený kríž.

Autor: ILUSTRAČNÉ-Marián Kunc, Plus 7 Dní

Zámer či zhoda okolností? Červený kríž, ktorý s novelou zákona o cestnej premávke rozbehol kampaň s názvom „Chráň si svoj život – zviditeľni sa“, má hlavu v smútku. Ich slogan, ktorý vyzýva chodcov, aby nosili reflexné pásky, totiž zdobí aj kampaň poslankyne Renáty Zmajkovičovej (52).

Tá ju však spustila až po akcii Červeného kríža. Kampaň s nápadne podobným obsahom i sloganom, ktorou sa najnovšie prezentuje nadácia smeráčky Renáty Zmajkovičovej, si všimli aj v Červenom kríži.

Slogan Slovenského Červeného kríža:

FOTO: Archív

Slogan Renáty Zmajkovičovej:

FOTO: Archív

„Zaregistrovali sme, že má rovnaký slogan, ale zatiaľ sme to neriešili. Aký bude ďalší postup, uvidíme, zatiaľ sme si k tomu nesadli,“ povedala pracovníčka Červeného kríža Zdenka Alföldiová.

V Červenom kríži na celej kampani tvrdo pracovali niekoľko mesiacov a prekopírovanie hesla ich rozladilo.

„Kampaň sme pripravovali už od novembra a po sviatkoch sme začali rozdávať pásky. Čiže v čase, keď išiel zákon o cestnej premávke do platnosti. Prekvapilo nás, keď sme videli, že sa u poslankyne objavil taký istý slogan,“ povedala Alföldiová.

Zámer či zhoda?

Poslankyňa za stranu Smer Renáta Zmajkovičová rovnaký slogan, ktorý predstavila neskôr ako Červený kríž, podľa vlastných slov vymyslela sama.

„Pred spustením aktivity sme preverili register Úradu priemyselného vlastníctva SR a zistili sme, že predmetný názov „Chráň si svoj život – zviditeľni sa“ nebol chránený ochrannou známkou,“ napísala Zmajkovičová v emaile.

A aj keď sa na kampani namaká, „svoje“ heslo si predsa len ochrániť nechcela. „Názov sme si nedali registrovať, aj keď to bolo možné, lebo cieľom nadácie nie je registrácia sloganu či názvu, ale ochrana ľudských životov,“ doplnila poslankyňa, na ktorú má nadácia Červený kríž stále ťažké srdce.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/vip 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Ukradla slogan? Smeráčka Zmajkovičová sa prezentuje heslom, ktoré vymyslel Červený kríž
Plus JEDEN DEŇ/vip