Václav Mika v RTVS končí: Toto si myslím o voľbe môjho nástupcu!

20. júna 2017, 14:20
Tip redakcii

Václav Mika po piatich rokoch končí na čele verejnoprávneho rozhlasu a televízie. Poslanci dnes v tajnej voľbe zvolili jeho nástupcu. Mika sedel na stoličke generálneho riaditeľa RTVS od augusta 2012. Dnes však parlament nedokázal presvedčiť a svoje hlasy mu dalo iba 50 poslancov.

Václav Mika boj o RTVS prehral.

Václav Mika boj o RTVS prehral.

Autor: Július Dúbravay

Václav Mika dokonca získal v druhom kole tajnej voľby o tri hlasy menej ako minulý týždeň. Krátko po voľbe sa postavil ešte stále šéf RTVS k vysielaču a vyslal prvú reakciu po prehratom boji. “Je dobojované. 2.augusta nastúpi do RTVS nový generálny riaditeľ, ale vo mne nevidíte žiadnu skepsu, ľútosť, alebo nebodaj sklamanie. Je to parlamentná realita,” vyhlásil Mika.

Rovnako ako Rezník aj on poďakoval za hlasy a priazeň. Mika vyslovil svoju vďaku aj svojim kolegom, s ktorými vraj budú do poslednej chvíle pracovať ako profíci. Z posledných dní, kedy politici rozhodovali budúcnosti verejnoprávneho rozhlasu a televízie, Mika nedokázal zakryť znechutenie. “Posledné týždne mi pripadali ako príbeh o dobýjaní pevnosti, o dobýjaní RTVS. Ako sa hovorí, nie sú nedobytné pevnosti, sú len pevnosti zle dobýjané. A ako bola dobýjaná RTVS, o tom si urobte vlastný názor,” skonštatoval končiaci šéf RTVS.

 
Autor: Martina Ruttkayová 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Václav Mika v RTVS končí: Toto si myslím o voľbe môjho nástupcu!
Martina Ruttkayová