Veľká otočka pred rokovaním vlády: Budú riešiť aj platy!

24. júla 2017, 09:40
Tip redakcii

Rast platov o šesť percent je garantovaný v programovom vyhlásení vlády každoročne. Okrem toho chce minister školstva Peter Plavčan zabezpečiť, aby sa platy v školstve zvýšili aj nad rámec programového vyhlásenia od tohto septembra. Naposledy pedagógom platy zvýšili v januári 2016 o štyri percentá a o šesť percent od 1. septembra 2016.

Platy učiteľov sa pravdepodobne budú zvyšovať už od septembra.

Platy učiteľov sa pravdepodobne budú zvyšovať už od septembra.

Autor: TASR

Predseda parlamentu Andrej Danko sa dnes dohodol s premiérom Robertom Ficom na zvyšovaní platov učiteľov už od septembra - teda nad rámec programového vyhlásenia vlády. Hoci to do poslednej chvíle vyzeralo tak, že vláda sa na náraste učiteľských miezd nedohodla, všetko je napokon inak. "Samozrejme, že sa platy riešiť budú, veď preto sa dnes zíde vláda," potvrdil pre náš denník Andrej Danko.

Ministerstvo školstva, ktorému šéfuje nominant SNS Peter Plavčan, navrhuje zvýšenie platov o šesť percent. Podľa šéfa SNS je každoročné zvyšovanie platov učiteľov prvým krokom k reforme školstva.

Ministerstvo školstva chce presadiť zvyšovanie platov pre pedagógov od septembra tak, aby sa týkalo aj zamestnancov škôlok, základných umeleckých škôl aj centier voľného času. Tieto zariadenia pritom nie sú financované cez štát, ale prostredníctvom obcí a miest.


 

 
Autor: rj, mr, sita 
 
Aplikácie 7 plus