Veľké plány Richarda Rybníčka. Na Slovensku nezostane kameň na kameni

14. marca 2016, 15:55
Tip redakcii

Trenčiansky primátor Richard Rybníček chce založiť konzervatívnu politickú stranu a pre Slovensko chce zásadnú zmenu a reformu. Dokonca uvažuje aj nad dvojkomorovým parlamentom.

Podľa Rybníčka Slovensko potrebuje zmenu územnosprávneho členenia

Podľa Rybníčka Slovensko potrebuje zmenu územnosprávneho členenia

Autor: archív, Plus JEDEN DEŇ/Martin Kukučka

Primátor Trenčína Richard Rybníček plánuje založiť vlastnú politickú stranu. Ako povedal v rozhovore pre najnovšie vydanie týždenníka .týždeň, pokúsi sa "vytvoriť komunitu ľudí, ktorá sa zhodne na tom, že chce urobiť na Slovensku zásadnú zmenu a bude mať odvahu to pomenovať". Táto strana však potrebuje 15, 20 až 30 percent hlasov od voličov, inak to podľa neho nemá zmysel. Rybníček chce totiž Slovákom ponúknuť zásadnú zmenu a reformu, napríklad územnosprávneho členenia, štátnej správy a ministerstiev, ktoré potrebujú značnú redukciu byrokracie ako aj vytvorenie nového ministra pre rómsku problematiku, ktorej sa treba viac venovať. Za dôležitú tiež považuje zmenu volebného systému a vytvorenie dvojkomorového parlamentu a navrhuje aj určitú decentralizáciu štátu, ktorý by si mal vo svojej kompetencii ponechať len zahraničnú politiku, obranu, bezpečnosť, časť financií, sociálne veci a možno zdravotníctvo.

"Pripravujem sa na to, že v prípade predčasných volieb si vypýtam od ľudí mandát na vládnutie," vyhlásil s tým, že jeho nová strana bude konzervatívna, pričom by mala zjednotiť občianskych a kresťanských konzervatívcov. Vzorom pre Rybníčka je pritom nemecká CDU-CSU. Ak nepríde na Slovensku k zásadnej zmene, budú mať podľa neho navrch extrémisti. Súčasnú situáciu po parlamentných voľbách označil Rybníček za patovú, pričom za východisko považuje vytvorenie úradníckej vlády počas predsedníctva Slovenska v Európskej únii. Nasledovať by mali predčasné parlamentné voľby.

 

 
Autor: Pluska.sk/kat, SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Veľké plány Richarda Rybníčka. Na Slovensku nezostane kameň na kameni
Pluska.sk/kat
SITA