Vodu káže, víno pije! Posledné Bugárove výroky dorazia aj najvernejších: Béla, to myslíš vážne?

17. marca 2016, 12:17
Tip redakcii

Béla Bugár šokoval svojim vyhlásením protikorupčnom boji, no následne prinajmenšom zarážajúco hovorí o kauzách bývalej vlády.

Béla Bugár svojimi výrokmi šokuje ...

Béla Bugár svojimi výrokmi šokuje ...

Autor: YouTube

O vstupe Mosta-Híd do vlády so Smerom-SD, SNS a #Sieťou bude rozhodovať Republiková rada strany v sobotu 19. marca. Podpredsedníčka Lucia Žitňanská potvrdila záujem o post šéfky justície. Predseda strany Béla Bugár o nominácii hovoriť nechce. Dôležitý je pre neho program a jeho naplnenie. Verí, že ho vo vláde so Smerom-SD, SNS a #Sieťou presadí.

"Ak Republiková rada rozhodne o tom, že máme vstúpiť do vlády za týchto podmienok, tak budeme plniť náš program, to, čo sme sľúbili občanom," povedal Bugár.

Zdroj: YouTube

Video, na ktorom Béla Bugá hovorí o úspechoch strany Most, je však takisto zaujímavá chvíľa, keď sa líder strany otočí na Žitnanskú so slovami, že Most dosiahol úspech, ona sa v tej chvíli takmer znechutene odvráti (pozrite si video). Na druhej strane keď Žitňanská hovorí o poste ministerky spravodlivosti , Bugár sa v pozadí očividne zabáva.

Protikorupčný program? 

Na otázku, či verí, že sa strane podarí presadiť protikorupčný program, keďže kľúčové rezorty má Smer-SD, uviedol, že keby neveril, nevstúpi do vlády. "Pre Most-Híd je dôležité, či vieme naplniť program, ak to budeme vedieť, žiadny problém," poznamenal.

Kauza Kostka je vraj stará vec!

Ku kauzám doterajšej vlády sa vyjadrovať veľmi nechcel. Na otázky o  prípade maséra Kostku reagoval tým, že sa nebude zaoberať starými vecami. "Hlavne nie s takými, kde nebudeme vidieť porušenie zákona. Ak budeme vidieť porušenie zákona, budeme sa pýtať, ako sa to vyšetruje," poznamenal Bugár s tým, že nová vláda by mala vydržať štyri roky a mala by zabrániť nárastu extrémizmu. Riešenie vidí aj v pomoci "hladovým dolinám".

So vstupom do formujúcej sa vlády so Smerom-SD a SNS nesúhlasí podpredseda Mosta-Híd Zsolt Simon. Oznámil, že ak strana podpíše koaličnú zmluvu, nevstúpi do poslaneckého klubu a nebude podporovať kabinet. Podľa Bugára je jediný. Nikto iný podľa neho neodíde.

 
Autor: Pluska.sk/ip, TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Vodu káže, víno pije! Posledné Bugárove výroky dorazia aj najvernejších: Béla, to myslíš vážne?
Pluska.sk/ip
TASR