Zákerná otázka Matovičovi: Kradli by ste vo vláde? Takto na ňu odpovedal

20. februára 2016, 00:00
Tip redakcii

Čo tým chcel povedať? Líder OĽaNO Igor Matovič v online rozhovore pre pluska.sk dostal zákernú otázku - keď všetci politici hovoria, že každá vláda kradne, či bude kradnúť aj on, ak sa vo voľbách dostane do vlády. Jeho odpoveď je podľa analytika zarážajúca.

Matovič v rozhovore na pluska.sk dostal vŕtavé otázky.

Matovič v rozhovore na pluska.sk dostal vŕtavé otázky.

Autor: Plus JEDEN DEŇ/Matej Kalina

Šéf Obyčajných ľudí neodpovedal na celú otázku. „Pozrite, zlodejiny sú čistá matematika. Za necelé 2 roky vlády Ivety Radičovej boli len 2 zlodejiny, spolu za 5 mil. €, a to kauzy Daňový úrad v Košiciach a platinové sitká. Za Fica je každý deň zlodejina za milióny eur. Inak povedané, to čo sa šmyklo za Radičovej 600 dní, Ficova banda rozkradne za pol dňa. Rozdiel je obrovský. Hlavne Radičová objavené zlodejiny okamžite dala vyšetriť a nekryla ich,“ odpovedal čitateľovi Matovič.

Poslanec poukázal na rozdiel medzi vládou Radičovej a Fica, no k tomu, ako by vládol on, nenapísal ani slovo. Politický analytik Ján Baránek Matovičovi vyčíta hlavne fakt, že neodpovedal na otázku, či by sa kradlo aj za jeho vlády.

„Poukázal na to, čo sa deje dnes. Či sa bude kradnúť, nezávisí len od premiéra, lebo ten nevie o všetkom. Ide však o snahu vlády to riešiť,“ povedal Baránek. „Zrejme nám tým chcel Matovič naznačiť, že keby aj on bol vo vláde, mal by snahu. No kradlo by sa aj tak, lebo sa nedá vymeniť všetkých ľudí v štátnej správe a táto krajina je skrátka naprogramovaná na kradnutie. Veľa politikov a nominantov má poverenie ulievať si peniaze z tendrov a obchodov,“ jedným dychom dodal analytik.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/zak 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Zákerná otázka Matovičovi: Kradli by ste vo vláde? Takto na ňu odpovedal
Plus JEDEN DEŇ/zak