Známi exposlanci už do parlamentu nezasadnú: Kam sa teraz podejú?

07. apríla 2016, 06:00
Tip redakcii

Svetlé časy v parlamente sa im skončili. Marcové voľby poriadne pretriedili poslanecké lavice a do parlamentu sa nevrátia mnohé známe tváre. Kým niektorí už zarezávajú v nových prácach, iní zas čakajú na výhodnú príležitosť. Čo budú robiť exposlanci a kde zakotvia?

Tieto známe tváre už v parlamentných laviciach neuvidíme.

Tieto známe tváre už v parlamentných laviciach neuvidíme.

Autor: Matej Kalina, Emil Vaško, Marian Kunc, SITA, archív

Andrej Kolesík (Smer)

Nepochybne patril medzi známych smerákov. Preslávil sa tým, že pred voľbou do Správnej rady Ústavu pamäti národa rozdával svojim kolegom lístočky s menami svojich kandidátov a následne to poprel. Čo bude teraz Kolesík robiť, povedať nechce. Na otázky neodpovedal. Mohol by si však začal uplatňovať príjem ako prezident AŠK Inter Bratislava a podľa našich informácií má záujem o miesto asistenta u poslanca Ľubomíra Želiezku. Ten sa preslávil bitkou s dôchodcom.

Anton Martvoň (Smer)

V parlamente bol známy nielen veľkým počtom návrhov zákonov, ale i hádkami s exposlancom Alojzom Hlinom. Počas vytvárania kandidátky sa medzi 150 šťastlivcov nedostal. „Momentálne čakám, ako rozhodne vedenie strany Smer ohľadom našej ďalšej spolupráce. Zatiaľ však pôsobím ako odborný asistent na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, kde už viac ako 10 rokov vyučujem a prednášam. Zároveň som dostal ponuku stať sa podpredsedom Inštitútu pre právne otázky,“ vysvetlil Martvoň.

Bibiana Riapošová (Smer)

Známa hnedovláska v parlamente viac ako svojimi názormi ohurovala tip-top zovňajškom či luxusným oblečením. Po tom, ako sa zosobášila s Jánom Riapošom (bývalým partnerom expremiérky Ivety Radičovej), s novinármi nekomunikuje. Podľa našich informácií sa z politiky stiahnuť neplánuje. „Čaká ešte, či nedostane nejakú ponuku z diplomacie alebo v štátnej správe podobne ako jej kamarátka poslankyňa Iveta Lišková,“ povedal nám zdroj blízky poslankyni.

Magda Vášáryová (nezaradená)

Manželka Milana Lasicu už v parlamentných voľbách 2016 ani nekandidovala a ako poslankyňa tak skončila. Prezradila nám, že má ešte viac práce ako počas úradovania v parlamente. „Starám sa o Pisztoryho palác. Tam sídli aj Via Cultura. Vydávame časopis Vnútorný kyslík, kde sa venujeme slovenskej politike. Som predsedníčka Živeny a mám za sebou vyše tisíc žien. A učím tiež v Prahe,“ prezradila Vášáryová, ktorá už nemá asistentov, ako keď bola poslankyňa, a roboty je tak viac.

Daniel Krajcer (Skok)

Bývalý minister kultúry a exmoderátor politických diskusií v parlamente skončil, keďže strana Skok neuspela. Krajcer priznal, že momentálne trávi čas na svojej farme na strednom Slovensku a premýšľa, čo ďalej. Novú prácu totiž zatiaľ nemá. „Venujem sa najmä ľudom a aktivitám, na ktoré som v poslednom období nemal dostatok času. Svoje ďalšie pôsobenie nechávam na najbližšie týždne a mesiace otvorené. Pár nápadov v každom prípade mám,“ tajil Krajcer.

Ľudovít Kaník (Demokrati Slovenska)

Po voľbách končí aj stálica Kaník, ktorý po odchode z SDKÚ založil stranu Demokrati Slovenska – Ľudo Kaník. Tesne pred voľbami kandidátku stiahol a momentálne sa venuje podnikaniu. „Robím to, čo vždy, rozvíjam aktivity, ktorým som sa venoval aj predtým, ako som bol v parlamente,“ povedal Kaník s tým, že je aktívny aj v politike. „Venujem sa aj strane. Prijímame nových členov a snažíme sa politicky spájať pravicu, aby bola pripravená na ďalšie voľby.“

Otto Brixi (Smer)

Aktívny sociálny demokrat sa do parlamentu neprekrúžkoval a dnes trávi čas na východnom Slovensku. „Venujem sa svojim povinnostiam poslanca mesta Košice a mestskej časti Košice Staré Mesto,“ povedal Brixi, ktorý má však plány vo verejnej sfére. „Pripravujem sa na rozbiehanie nových možných príležitostí či už v súkromnej, alebo vo verejnej sfére. V pravý čas, keď to bude aktuálne, sa o tom slovenská spoločnosť dozvie,“ povedal tajomne.

Pavol Zajac (KDH)

Dlhoročný poslanec KDH sa po fiasku strany vo voľbách do parlamentu nedostal. Aj keď ho v súčasnosti zamestnáva funkcia predsedu hnutia, ktorú prebral po Jánovi Figeľovi, je to dočasné a čestné miesto. Z čoho bude o pár mesiacov žiť, ešte nevie. „Prihlásil som sa do zdravotnej poisťovne a v týchto dňoch ma vyťažuje KDH s blížiacim sa snemom. Ešte som nemal čas rozmýšľať, čo budem ďalej robiť. Predtým som bol živnostník v oblasti stavebníctva, ale po nástupe do parlamentu som to musel zrušiť. Rozmýšľam, či sa vrátim k tejto profesii, alebo niečo iné,“ prezradil Zajac.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/vip 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Známi exposlanci už do parlamentu nezasadnú: Kam sa teraz podejú?
Plus JEDEN DEŇ/vip