Zúfalá Matovičova poslankyňa na vozíčku so silami v koncoch: Prosím, pomôžte mi!

24. februára 2017, 10:00
Tip redakcii

Ak ste si doteraz mysleli, že poslancov starosti bežných ľudí zďaleka obchádzajú, ste na veľkom omyle. Poslankyňa z hnutia Igora Matoviča (OĽaNO-NOVA) prezradila, prečo sa podľa nej ocitla v neriešiteľnej situácii.

Poslankyňa za OĽaNO-NOVA Silvia Shahzad by si rada našla bývanie. 
Má to však jeden háčik.

Poslankyňa za OĽaNO-NOVA Silvia Shahzad by si rada našla bývanie. Má to však jeden háčik.

Autor: Martin Domok

Poslankyňa Silvia Shahzad (rod. Petruchová) pravidelne bojuje za lepšie práva pre vozičkárov. Na sociálnej sieti najnovšie upozornila na vážny problém, ktorý sa netýka len jej, ale aj ostatných ľudí na vozíčku.

“Môže byť poslankyňa v neriešiteľnej situácii? Asi áno. Ani z pozície poslankyne NR SR neviem nájsť adekvátne bývanie, ktoré by bralo ohľad na osobité potreby človeka na invalidnom vozíku,“ posťažovala sa Shahzad na svojom Facebooku.

Ako pokračovala, ľudia s podobným osudom to majú s hľadaním vhodného domu či bytu mimoriadne náročné. “Mnoho ľudí si myslí, že ľudia so zdravotným postihnutím majú špeciálny servis, napr. pri hľadaní bytu. Kolega ma zaskočil otázkou, či neexistuje špeciálna realitná kancelária, ktorá ponúka bezbariérové byty, ale komerčná výstavba bezbariérové byty nepozná,“ píše ďalej Shahzad.

Poslankyňa, ktorá sa nedávno vydala za moslima z Pakistanu, natrafila na prekážku aj pri hľadaní podnájmu. V spoločnosti totiž stále vládnu predsudky a vozičkára si do bytu pustí len málokto. Zúfalá Shahzad preto prišla s verejnou prosbou, s ktorou sa obracia na bežných ľudí.

“Ak by ste vedeli o byte, ktorý je minimálne dvojizbový, na prenájom v Bratislave, má bezbariérový prístup do bytu a PREDOVŠETKÝM ústretového majiteľa BEZ PREDSUDKOV, budem za informáciu vďačná,“ dodala Shahzad.

 
Autor: vr 
 
Aplikácie 7 plus