Dajte pozor, čo si zoberetie do Chorvátska: Za tieto veci v aute môžete zacvakať viac, ako ste plánovali

10. augusta 2016, 14:00
Tip redakcii

Chystáte sa na dovolenku do Chorvátska? Dávajte si pozor, čo si so sebou priveziete. Tamojší colníci vám totiž pri príjazde do krajiny môžu mastnou pokutou znepríjemniť pobyt už na jeho začiatku, ak vám v aute objavia napríklad aj paprikový sprej.

Za dovolenku v Chorvátsku môžete zacvakať viac, ako ste plánovali.

Za dovolenku v Chorvátsku môžete zacvakať viac, ako ste plánovali.

Autor: Profimedia

Skúsenosť s tým má Čech Petr, ktorý zvykne mávať práve tento obranný prostriedok uložený vo dverách svojho auta. Pre Českú televíziu opísal svoj zážitok z chorvátskych hraníc, keď mu námatková kontrola policajtov znepríjemnila začiatok dovolenky.

"Policajtka mi našla v aute paprikový sprej, ktorý so sebou pre istotu všade vozím. Zdržali ma hodinu a udelili mi pokutu približne 400 eur," povedal pre televíziu. Táto suma je pritom spodnou hranicou pri tomto druhu pokuty.

Beriete si so sebou obranné spreje aj na dovolenku?

Celkový počet hlasujúcich: 123

Ako povedal Petr, pokutu odmieta zaplatiť, chorvátske úrady ju však môžu vymáhať súdnou cestou a hroziť môže aj zákaz vstupu do krajiny.

Na margo tohto prípadu hovorkyňa českého ministerstva zahraničia Michaela Lagronová upresnila zoznam ďalších zbraní, na ktoré je potrebné mať nielen v Chorvátsku špeciálne povolenie.

Patria medzi napríklad nože s čepeľou dlhšou ako sedem centimetrov, policajné obušky či strelné zbrane. Najprísnejšie zákony ma okrem Chorvátska aj Slovinsko, Veľká Británia či Švajčiarsko.

 
Autor: pag 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Dajte pozor, čo si zoberetie do Chorvátska: Za tieto veci v aute môžete zacvakať viac, ako ste plánovali
pag