Dobrodružný Putin: Toto sú pikošky z jeho súkromia

05. marca 2012, 18:32
Tip redakcii

Vyše desaťročie žije na výslní ruskej politiky. Rád sa ukazuje v najrôznejších pózach a roky patrí k najmocnejším mužom planéty. O jeho súkromí sa však napriek tomu vie rovnako málo ako o rodine diktátorov Kimovcov z izolovanej Severnej Kórei.

O súkromí Putina sa vie málo.

O súkromí Putina sa vie málo.

Autor: SITA

Kým iné manželky a deti prezidentov si po celom svete užívajú slávu a často sú objektom záujmu nielen médií, ale aj rôznych nadácii, Putinova manželka Ljudmila a jeho dcéry Máša a Kaťa sú verejnosti prakticky neznáme. Oveľa častejšie ako s rodinou sa novozvolený prezident rád ukazuje v pózach mocného a neohrozeného vodcu.

Manželku vraj poslal do kláštora

Putin si ako správny agent dokáže dodnes udržať svoje osobné tajomstvá. So svojou manželkou, bývalou letuškou Aeroflotu sa oženil v roku 1983. Prvá dcéra sa mu narodila v roku 1985 a druhá o rok neskôr. To sú jediné oficiálne správy, ktoré prezident potvrdil.

Všetko ostatné sú len dohady. Pred časom sa vravelo, že sa Putin rozvádza. Následne si šéf Kremľa pozval vybranú novinárku do svojho údajného bytu, ktorý ale vyzeral veľmi neobývane. Tam Vladimir a Ljudmila hrali šťastnú dvojicu, no jeho manželka na ruke nemala obrúčku.

Po Rusku dokonca kolovala správa, podľa ktorej vraj poslal Putin manželku do kláštora v Pskovskej oblasti. Ruská ortodoxná cirkev to odmietala, Putinova kancelária to nekomentovala, ibaže pri vstupe do kláštora sa nečakane objavili ozbrojení strážnici a objekt následne kompletne zrekonštruovali za milióny eur.

Putinove dcéry

Sú mladé, vraj aj krásne a v iných krajinách by patrili k najobletovanejším celebritám. Lenže Putinove dcéry nemajú voľnosť ako dcérky amerického prezidenta Baracka Obamu. Ich otec o nich vraví, že žijú obyčajný život. Neangažujú sa ani v politike a ani v podnikaní.

„Robia mi radosť, vďaka bohu,“ vraví na ich adresu často Putin. To je ale zvyčajne všetko, čo na ich adresu oficiálne povie. Jedna vraj študovala biológiu, druhá sa venovala japončine a štúdiu histórie. Na verejnosť sa už dávno nedostala žiadna fotografia dcér so slávnym otcom a tak dnes široká verejnosť ani netuší, ako vlastne vyzerajú dcéry najmocnejšieho muža Ruska.

Milovník prírody

Svoj pozitívny vzťah k prírode dokazuje kedy to len ide. V rodnom Petrohrade viedol konferenciu na ochranu sibírskeho tigra. Tieto ohrozené tvory sú Putinovi mimoriadne blízke a nie je náhoda, že jedného sibírskeho tigra dostal Putin aj na svoje 56. narodeniny.

Aby ale zostal prezident verný svojmu tajomnému imidžu, neprezradil ani meno darcu a ani to, kde svojho tigra umiestnil. Prezidenta sa však často ukazoval aj na rybačkách a zvládol dokonca aj lov veľryby v severnom ľadovom oceáne. Legendárne sa stali fotky z jeho dovolenky, kde sa počas oddychu v sibírskej tajge preháňal na koni bez trička s puškou v ruke.

Zvláda všetky stroje

Putin je naozajstný muž, čo dokazuje aj svojou láskou k mocným strojom. Jeden celý deň zvládol na atómovej ponorke neďaleko prístavu Archangels, ale šoféroval aj monopost formuly 1. Testoval aj novú Ladu, na ktorej precestoval takmer polovicu Ruska. Ujsť si nikdy nenechá ani let na stíhačke, alebo vo vojenskom vrtuľníku.

Darčeky pre vodcu

Čím obdarovať muža, ktorý má všetko po čom zatúži? S týmto problémom roky zápasia ľudia z jeho blízkeho aj vzdialeného okolia už celé roky. Okrem tigra už dostal aj ulicu, ktorú na jeho počesť premenovali v Čečensku, hoci on o nič také nikdy nestál. V rodnom Petrohrade dostal od priateľov dokonca film, v ktorom hrá sám seba.

Veľký športovec

Počas predvolebnej kampane si koncom minulého roka zatrénoval s hokejovom reprezentáciou Ruskej federácie. Putin je však známy najmä ako džudista a údajne je držiteľom čierneho pásu. S Dmitrijom Medvedevom pravidelne lyžuje, ale obaja spoločne propagovali aj bedminton.

Ten Putin považuje za mimoriadne džentlmenský šport, pri ktorom treba tak ako v živote reagovať na všetky zmeny mimoriadne rýchlo. Putin sa rád aj potápa a počas svojich výletov pod morskú hladinu dokáže objaviť aj cenné poklady. Vlani tak vytiahol z Čierneho mora dve vzácne amfory, no neskôr jeho kancelária priznala, že išlo o podvrh a vzácny kúsok Putin nenašiel, iba vyniesol na breh.

Putinova milenka

Už niekoľko rokov sa hovorí o tom, že Putin a bývalá gymnastka Alina Kobajevová tvoria milenecký pár. Tá je členkou je strany Jednotné Rusko a nedávno priviedla na svet svojho prvého potomka. Meno otca však po pôrode neuviedla, čo napomáha špekuláciám, že ho splodila spoločne s Putinom.

Klebeta o jeho mileneckom pomere s mladou a krásnou olympioničkou sa dostala na svet v po prvý krát v roku 2008 a zverejnil ju denník patriaci oligarchovi Alexandrovi Lebedevovi. Krátko potom však celé noviny Lenedev zrušil.

Nemanželské dieťa

Dieťa gymnastky a poslankyne Kobajevovej však nie je jediné, ktoré sa označuje z pohľadu Putina ako nemanželské. Putina totiž počas jeho pobytu v bývalej Nemeckej demokratickej republike sledovala tlmočníčka jeho ženy. Tá vo svojich zápiskoch uviedla nielen to, že na svojej manželke páchal domáce násilie. V Nemecku by však malo žiť minimálne jedno jeho nemanželské dieťa.

 
Autor: Pluska.sk/ nor, Video: YouTube 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Dobrodružný Putin: Toto sú pikošky z jeho súkromia
Pluska.sk/ nor
Video: YouTube