Fanúšikovia českého prezidenta v šoku: Hrozí Zemanovi amputácia nohy?

12. augusta 2017, 00:00
Tip redakcii

O zdravotnom stave Miloša Zemana sa diskutuje v celom Česku. Trpí neuropatiou dolných končatín v dôsledku cukrovky. „Ako keby ste mali od členkov dole protézy,“ popísal jeho zdravotný stav lekár, Pavel Kolář. Teraz sa taktiež objavili informácie, že ho čaká vážna operácia.

Správy o vážnej operácií strašili českú verejnosť.

Správy o vážnej operácií strašili českú verejnosť.

Autor: ČTK

Portál Extra.cz informuje o stave českého prezidenta Miloša Zemana, ktorý má už dlhodobo problémy s chodením. Pomocná palica sa pre neho stala nevyhnutnou. Možno si tiež pamätáte jeho návštevu v Číne, kedy ho museli ostatní štátnici neustále čakať. Pred rokmi podstúpil operáciu palca na ľavej nohe. Teraz je v ohrození jeho pravá noha.

Počas svojej dovolenky v Novom Veselí, mal nohu omotanú v akomsi igelite. Dôvodom bolo vraj riziko infekcie. „Jedná sa o odporúčanie lekára, nakoľko má pán prezident dlhodobé poranenie palca a ako je známe, pri diabetikoch je treba byť obzvlášť opatrný,“ uviedol hradný hovorca Ovčaček. Zemanova končatina je vraj teraz prakticky bez života a lekári riešia, čo ďalej, pri čom do úvahy mohla spadať aj amputácia.

Pri poslednom rozhovore s Ovčačekom boli však tieto fámy vyvrátené. Všetky ich označil za klamstvá. Fanúšikovia prezidenta Zemana teda môžu ostať pokojní. O amputácií sa neuvažuje. „Zle chodím, čo je nemilé. Ale už som raz povedal, že politika sa nerobí nohami, ale mozgom,“ komentoval Zeman v minulosti svoj zdravotný stav.

 
Autor: mmg 
 
Aplikácie 7 plus