VIDEO Zdrogovaný šialenec pripravil o život krásnu tínedžerku: Poburujúce slová pri zatýkaní!

19. mája 2017, 14:00
Tip redakcii

Výlet v jednom z najrušnejších amerických miest sa pre rodinu z Michiganu zmenil na tragédiu. Tínedžerka Alyssa Elsman (†18) sa prechádzala srdcom newyorského Manhattanu so svojou matkou, sestrou a kamarátkou, keď na Times Square začal šialenec autom vrážať do ľudí. Obeťou hororového besnenia sa stala práve Alyssa, jej 13-ročná sestra skončila v nemocnici so zraneniami.

Okoloidúci pomáhali zraneným po incidente na Times Square.

Okoloidúci pomáhali zraneným po incidente na Times Square.

Autor: Profimedia

Dievča na svojom Instagrame tesne pred tragédiou zverejnilo krátke video z miesta incidentu, no už o pár minút neskôr ležalo mŕtve na chodníku.

"Neustále sme si písali, boli sme v kontakte. Keď sa mi dlhšie neozvala, vedel som, že sa stalo niečo zlé," povedal jej priateľ Trevor. "Neviem, ako budem fungovať bez nej," dodal.

Do nemocnice so zraneniami previezli aj Alyssinu mladšiu sestru. Okrem nej šialený vodič zranil ďalších 22 ľudí.

Smrtiace vozidlo riadil vojnový veterán hispánskeho pôvodu Richard Rojas (26) s bohatou kriminálnou minulosťou. Zrážajúc ľudí prešiel autom tri bloky, až kým nenabúral.

Polícia vylúčila teroristický útok, Rojasa na mieste okamžite zadržali.  Podľa zdrojov bol pod vplyvom syntetickej marihuany známej ako K2, čo viedlo k "psychotickej epizóde".

"Chcel som ich všetkých zabiť, potom ste ma mali zastreliť," kričal podľa New York Post Rojas, keď ho zatýkali. Podľq vyšetrovateľov tvrdil, že počul hlasy a k hroznému činu ho naviedol Boh. 

V minulosti mal problémy aj s alkoholom, dvakrát ho zatkli za jazdu pod vplyvom. V roku 2012 napadol taxikára a vyhrážal sa, že pozabíja policajtov. 

 
Autor: pag 
 
Aplikácie 7 plus