Princ George to v škole nemá ľahké: Prečo mu tam nedovolia najlepšieho kamaráta?

14. septembra 2017, 06:00
Tip redakcii

Minulý týždeň do školských ľavíc nezavítali len slovenské deti, ale rovnako tak bolo aj v Británii. Spomedzi tisícok školákov však s taškou na pleci kráčal do jednej z londýnskych škôl aj princ George. O tom, že kráľovská rodina si potrpí na striktných pravidlách školskej dochádzky svedčia informácie o tom, ako to za dverami školy vyzerá.

Malý princ nemôže mať v škole najlepšieho kamaráta.

Malý princ nemôže mať v škole najlepšieho kamaráta.

Autor: Getty Images

Škola je nielen miestom, kde sa deti učia novým veciam, ale rovnako stretávajú svojich rovesníkov. V Thoma´s Battersea, kde chodí „drať“ lavice princ George to nie je inak. Rozdiel tu však je a spočíva v pravidlách školy. 

Rozkošný princ George na svadbe Pippy poriadne vyvádzal: Pozrite sa, ako ho napomínala starostlivá mama Kate!

Podľa Harpers Bazaar, ktorý sa odvoláva na rodičov detí navštevujúcich zariadenie, v škole akoby bolo zakázané mať len jedného kamaráta. Všade sú totiž vyvesené nápisy „buď milý“. To je filozofiou celého vzdelávania a preto, učitelia nepodnecujú deti hľadať si svojho najlepšieho kamaráta.

Prečo to tak robia?

Škola tým sleduje skutočnosť, že žiadne dieťa sa tak nebude cítiť zakríknuté. Rovnako sa pozvania na narodeninovú párty neriešia za bránami školy, aby sa niektoré z detí necítilo odstrčené.

FOTO rozkošných súrodencov Georga a Charlotte: Pozrite sa, čo princeznička vyviedla kráľovským rodičom na letisku!

Zaujímavosťou je takisto informácia o tom, ako je známy princ George spolužiakom. Rodičia sa rozhodli pomenovať ho ako George Cambridge, čo nadväzuje na rodičovské tituly vojvodov z Camebridgu.

Štvorročný diplomat: Princ George to nemá ľahké

Nemenej zaujímavá je aj strava malého princa. Tá pozostáva z varenej šošovice, ktorá sa servíruje s rybou. Teda to bol jeho prvý obed v školskej jedálni. Ako uvádza britský portál Expres.co.uk, po zverejnení tejto informácie, že princ bude pojedať najmä túto ingredienciu dovážanú z Francúzska, ceny šošovice vystúpili rapídne hore. Ako dezert zasa princ George a jeho spolužiaci dostal waffle s ovocím. 

 
Autor: mn 
 
Aplikácie 7 plus