Mrazivý príbeh z Kodane: Poslal chlap (46) novinárku ku dnu vo vlastnej ponorke?

13. augusta 2017, 00:00
Tip redakcii

Kodanská polícia dnes zatkla majiteľa súkromnej ponorky, ktorá sa potopila v dánskych vodách. Peter Madsen je podozrivý z vraždy nezvestnej švédskej novinárky, ktorá s ním v ponorke vo štvrtok bola. Podnikateľ vinu popiera a tvrdí, že redaktorku vo štvrtok večer vylodil na ostrove.

Nautilius - ponorka, ktorú Madsen financoval z verejnej zbierky.

Nautilius - ponorka, ktorú Madsen financoval z verejnej zbierky.

Autor: facebook

Novinárka, ktorú úrady neidentifikovali menom, písala o ponorke reportáž a na jej palube bola s Madsenom vo štvrtok sama.

Madsen dnes v dánskej televízii vysvetľoval, prečo sa ponorka potopila, a ako sa sám zachránil, napísala agentúra AP. Polícia oznámila, že potápači plavidlo v hlbinách našli, ale zatiaľ sa do neho neboli schopní bezpečne dostať.

Dánske námorníctvo síce najprv uviedlo, že na "plávajúcu ponorku" narazilo južne od Kodane, ale hovorca armády neskôr potvrdil, že klesla ku dnu.

Približne 40-tonové a 18 metrov dlhé plavidlo UC3 Nautilus bolo najväčšou amatérsky postavenou ponorkou na svete. Nešlo pritom o jediný Madsenov projekt. Štyridsaťšesťročný muž najprv postavil malú ponorku Freya a po nej väčší ponorný čln Kraka. Spolu s Kristianom von Bengstonom, ktorý predtým pracoval pre americký Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA), tiež inicioval združenie amatérskych nadšencov, ktoré sa pokúša dostať do vesmíru človeka.

 
Autor: čtk 
 
Aplikácie 7 plus