Nahnevaní hackeri z Anonymous: Táto americká firma pomáha IS!

30. novembra 2015, 14:46
Tip redakcii

Celosvetová organizácia hackerov Anonymous sa snaží napádať servery Islamského štátu. Lenže má to jeden háčik. Internet džihádistov je dobre chránený softvérom jednej americkej firmy.

Hackeri zo skupiny Anonymous vyhlásili vojnu Islamskému štátu.

Hackeri zo skupiny Anonymous vyhlásili vojnu Islamskému štátu.

Autor: screenshot youtube.com

V súvislosti s kybernetickou vojnou medzi hnutím Anonymous s Islamským štátom obviňujú hackeri jednu americkú firmu, že teroristickú organizáciu podporuje. Konkrétne ide o spoločnosť Cloudflare.

K hlavnej zbrani počítačových pirátov proti IS totiž patria tzv. DDoS útoky (Distributed-Denial-Of-Service). Pri nich je cieľový server bombardovaný takým množstvom požiadaviek z rozličných internetových stránok, až pokým „nespadne“.

Spoločnosť Cloudflare sa ale špecializuje práve na obranu pred takými útokmi a tak pomáha udržiavať stránky v chode. Firma tým zarába veľké sumy peňazí. Podľa Anonymous Cloudflare ochraňuje z čisto finančných pohnútok aj stránky IS. To sťažuje hackerom boj proti džihádistom.

V rozhovore pre britský portál The Register sa šéf americkej spoločnosti Matthew Prince bránil obvineniam. "Myslím si, že ide o záver rýchlej analýzy detí, ktorý sa nedá brať vážne." "Anonymous nás využíva aj pre niektoré svoje stránky - napriek tlaku proti nám z rôznych strán, aby boli tieto stránky odpojené," povedal šéf spoločnosti.

Cloudflare je známa pre svojich kontroverzných klientov. Medzi nimi je napríklad aj hackerská skupina LulzSec, ktorá sa okrem iného zviditeľnila zverejnením hesiel. Ku klientom firmy patrí aj stránka odhaľujúca tajné dokumenty WikiLeaks.

 
Autor: Pluska.sk/rd 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Nahnevaní hackeri z Anonymous: Táto americká firma pomáha IS!
Pluska.sk/rd