Migranti už vyvádzajú aj pri slovenských hraniciach: Sexuálne obťažovanie žien

02. mája 2016, 09:56
Tip redakcii

Zhruba 30 minút od rakúsko-slovenských hraníc, v rakúskej obci Bruck an der Leitha, sú obyvatelia v napätí z ubytovaných utečencov. Došlo k napadnutiu so sexuálnym podtónom a teraz sa boja.

Migranti obťažovali dievčatá a ženy v okolí stanice rakúskej dedinky Bruck neďaleko Bratislavy.

Migranti obťažovali dievčatá a ženy v okolí stanice rakúskej dedinky Bruck neďaleko Bratislavy.

Autor: ilustračná, SITA

Dolnorakúska obec Bruck an der Leitha je Slovákom známa jedným z väčších pohraničných nákupných centier, ktoré sa nachádza na polceste do Viedne. Momentálne tam však majú úplne iné problémy. Obávajú sa žiadateľov o azyl, ktorí sú ubytovaní v susednej dedinke Bruckneudorf. V niekoľkých prípadoch došlo k sexuálnemu napadnutiu v okolí tamojšej železničnej stanice.

Ženy a mladé dievčatá boli utečencami z arabských krajín obťažované v okolí stanice, museli znášať hrubé vulgárne gestá, píše spravodajský server krone.at. Miestni obyvatelia sa sťažujú. „Nechcem, aby moja dcéra bola ďalší prípad v našich štatistikách trestnej činnosti,“ uviedla horko 45-ročná miestna obyvateľka. „Do práce jazdím jedine autom,“ uviedla jedna z mladých dochádzajúcich žien, ktorá má z utečencov tiež obavy.

Starosta obce Richard Hemmer, tvrdí, že chápe obavy obyvateľov, avšak známy je podľa neho len jediný prípad. Jeho náprotivok zo susednej obce Bruckneudorf Gerhard Dreiszker hovorí trochu inak. „Boli tam problémy so žiadateľmi o azyl, ale ministerstvo vnútra by to mohlo vyriešiť hneď,“ uviedol s tým, že k ubytovaniu by dostali prísny zákaz požívania alkoholu.

Viac podrobností o migrantoch v Brucku sa dočítate v utorňajšom vydaní denníka Plus JEDEN DEŇ.

 
Autor: Pluska.sk/kat 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Migranti už vyvádzajú aj pri slovenských hraniciach: Sexuálne obťažovanie žien
Pluska.sk/kat