Nechutný podvod! Poliaci zbierali peniaze na liečbu chlapčeka, ktorý neexistuje: Medzi darcami je aj Lewandovski!
17. júla 2017

„Ak sa nám nepodarí požadovanú sumu zhromaždiť, chlapec navždy oslepne!“ Takto znel slogan internetovej zbierky, ktorá sa stala číslom 1 v poľských médiách. Televízie, rádia, internetové portály, každý kto mohol šíril prosbu o darovanie peňazí na liečbu 2 ročného Antka.

Nič nezvyčajné, poviete si, až kým reportéri portálu Pomagam.pl, na ktorých sa drzí podvodník taktiež obrátil so žiadosťou o pomoc, neprišli na to, že ide o bohapustú lož.

Keď si totiž vypýtali kontakt na chlapcových rodičov alebo lekárov, ktorí by sa vyjadrili k jeho zdravotnému stavu, chlapík sa ohradil so stanoviskom, že k celej zbierke sa nemôže vyjadriť. Nakoniec sa úplne odmlčal.

Vyzbierané peniaze mali ísť na špeciálnu operáciu, ktorú v USA mali vykonávať za viac ako 100, 000 amerických dolárov. Nakoniec vyšlo najavo, že na klinike v USA, kde Antka mali údajne operovať, o ňom nikto nič nevie. Ba čo viac, cena za operáciu bola premrštená.

Po bližšom "špáraní sa" v dobročinnej akcii sa zistilo, že falošnú zbierku zorganizoval Michal Siniecki, varšavský podnikateľ s pochybnou povesťou. Naletelo mu viac ako 7 000 Poliakov, medzi ktorých patrí aj známi poľský futbalista Lewandovski. Ten mal na chlapcovu zbierku darovať až 25, 000€. Nemalú sumu mal Antkovi poslal aj expremiér Kazimierz Marcinkiewicz. Pridali sa aj ďalší známi herci, novinári a športové kluby.

Sinieckeho polícia zatkla vo štvrtok vo Varšave. Podnikateľ sa priznal k vymyslenému príbehu o chorom chlapcovi aj k celému podvodu. Získané peniaze Siniecki použil na vyplatenie dlhov a nákup luxusného tovaru, ktorý polícia pri prehliadke bytu u neho našla. O celom prípade informovali tvnoviny.sk

.Autor: sim