VIDEO Neďaleko domu Jágra aj Kollára zabíjal strelec! Chaos, päť mŕtvych a hromadná evakuácia

06. januára 2017, 19:43
Tip redakcii

Šesť ľudí bolo postrelených a piati sú mŕtvi po dnešnej streľbe na medzinárodnom letisku Fort Lauderdale-Hollywood.

Na Floride zaútočil strelec na letisku. Neďaleko býva legendárny český hokejista Jaromír Jágr aj Boris Kollár.

Na Floride zaútočil strelec na letisku. Neďaleko býva legendárny český hokejista Jaromír Jágr aj Boris Kollár.

Autor: Twitter, Martin Domok, Profimedia

Medzinárodné letisko Fort Lauderdale-Hollywood, ktoré leží asi 30 kilometrov od Miami, na svojich Twitterových stránkach popoludní miestneho času (večer SEČ) informovalo, že "na termináli 2 došlo k incidentu u výdaja batožiny". Motív činu polícia zatiaľ neoznámila.
Polícii sa podarilo zadržať páchateľa, ide o 26-ročného Esteban Santiaga pôvodom z Iraku, ktorý priletel na Floridu z Aliašky. Zbraň mal pri sebe aj počas letiskových kontrol. 

Strelca už zadržali, motív jeho útoku zatiaľ nie je známy. Polícia sa však podľa portáli Daily Mail obáva, že by mohol mať komplica.

Bývalý Tlačový hovorca Bieleho domu Ari Fleischer - ktorý bol v tom čase na letisku - informoval na Tweeteri. "Nachádzam sa na letisku Ft. Lauderdale. Strielali. Všetci utekajú."

V neskoršom tweete informuje o upokojení ľudí na letisku, polícia však zatiaľ nikomu nedovoľuje opustiť miesto.

Letisko, kde sa streľba odohrala, sa nachádza len niekoľko kilometrov od domu legendárneho českého hokejistu Jaromíra Jágra. Tím Florida Panthers odtiaľ lieta aj na všetky svoje zápasy. český útočník však dnes hrá doma proti Nashvillu.

Neďaleko miesta tragédie býva aj slovenský podnikateľ a politik Boris Kollár, ktorý sa k tragédii vyjadril aj na sociálnej sieti. "Všetci sú pobúrení a otrasení týmto činom... svet sa v niečo veľmi zlé obracia", napísal Kollár.

 
Autor: ds 
 
Aplikácie 7 plus