Nezastaviteľné besnenie azylantov: Nemecký karneval sa dočkal najhoršieho

05. februára 2016, 14:34
Tip redakcii

V nemeckom Kolíne nad Rýnom zase útočili azylanti, to čo si dovolili už prekračuje všetky hranice. Naozaj sa už nedajú zastaviť?

Polícia prijala hlásenia týkajúce sa zranení osôb, poškodenia majetku, ale aj sexuálnych útokov.

Polícia prijala hlásenia týkajúce sa zranení osôb, poškodenia majetku, ale aj sexuálnych útokov.

Autor: TASR

Polícia v nemeckom Kolíne nad Rýnom zaznamenala už 224 oznámení od účastníkov tamojšieho karnevalu, ktorý sa začal vo štvrtok a potrvá päť dní. Podľa vyhlásenia citovaného v piatok agentúrou DPA sa prijaté hlásenia týkali zranení osôb, poškodenia majetku, ale aj sexuálnych útokov, ktoré sú vnímané obzvlášť citlivo po udalostiach počas osláv príchodu nového roka, keď došlo v kolínskych uliciach k hromadnému prepadávaniu žien.

Podľa DPA zatiaľ nie je jasné, či bilancia z prvej noci karnevalu predstavuje nárast oproti predošlému roku. Očakáva sa, že polícia zverejní ešte v priebehu piatku podrobnejšie informácie.

Nepomohli bezpečnostné opatrenia

Obyvatelia Porýnia majú za sebou prvú noc tradičného karnevalu, ktorý tento rok sprevádzajú v Kolíne nad Rýnom sprísnené bezpečnostné opatrenia. Výrazne posilnené policajné hliadky majú zabrániť opakovaniu situácie z prelomu rokov, keď stovky žien uviedli, že sa stali obeťami sexuálnych útokov či krádeží pripisovaných skupinám imigrantov.

Kolínska polícia každoročne dostane počas karnevalu v priemere 50 oznámení, ktoré sa týkajú sexuálnych deliktov, pripomína DPA. V súvislosti s prebiehajúcimi slávnosťami už bolo zadržaných približne 180 ľudí, zatiaľ čo 11 policajtov utrpelo ľahké zranenia pri rôznych potýčkach.

V jednom z menších miest v Porýní zadržali 29-ročného muža v súvislosti s tvrdením 24-ročnej ženy, že bola počas karnevalových osláv znásilnená.

 
Autor: TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Nezastaviteľné besnenie azylantov: Nemecký karneval sa dočkal najhoršieho
TASR