Trump sa pustil do svojej súperky: Clintonová ohrozila celú krajinu!

06. júla 2016, 09:35
Tip redakcii

Riaditeľ FBI James Comey vyhlásil, že Clintonovej narábanie s citlivými informáciami bolo síce ľahkomyseľné, na začatie trestného stíhania však chýbajú dôkazy na to, že by išlo o zámer.

Trump vyhlásil, že Clintonová svojimi e-mailami ohrozila celú krajinu.

Trump vyhlásil, že Clintonová svojimi e-mailami ohrozila celú krajinu.

Autor: SITA

Posielanie utajených materiálov svojím súkromným e-mailom, ktorého sa dopúšťala demokratická prezidentská kandidátka Hillary Clintonová v období, keď bola ministerkou zahraničných vecí USA, "ohrozilo celú krajinu".

Vyhlásil to v noci nadnes na republikánskom mítingu v Severnej Karolíne jej súper v boji o Biely dom Donald Trump. Podľa jeho slov, ktoré cituje spravodajská stanica BBC, je odporučenie Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) nezačať voči Clintonovej trestné stíhanie dosiaľ najväčším dokladom toho, že "celý systém je zmanipulovaný".

Riaditeľ FBI James Comey vyhlásil, že Clintonovej narábanie s citlivými informáciami bolo síce ľahkomyseľné, na začatie trestného stíhania však chýbajú dôkazy na to, že by išlo o zámer. Trump na zhromaždení v severokarolínskej metropole Raleigh ďalej vyhlásil, že s takýmto tvrdením nesúhlasí a systém je nastavený tak, aby Clintonovcov chránil.

Republikánsky kandidát sa totiž domnieva, že tým došlo k "ohrozeniu celej krajiny", keďže Clintonovej e-mail bol pravdepodobne napadnutý hakermi. "Jej súdnosť je strašná. Bude z nej veľmi slabá prezidentka, priatelia," vyhlásil Trump.

Newyorský podnikateľ tiež povedal, že generálna prokurátorka bola podplatená a dostala prísľub, že bude môcť zotrvať vo svojej funkcii, ak sa postará o to, aby Clintonová unikla trestnému stíhaniu v tejto veci.

Clintonová a Trump sú hlavnými kandidátmi na prezidentskú nomináciu svojich strán do novembrových prezidentských volieb. Oficiálne nominácie budú známe už tento mesiac.

 
Autor: TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Trump sa pustil do svojej súperky: Clintonová ohrozila celú krajinu!
TASR