Panika na palube lietadla: Kontrolu prebrala neznáma choroba!

28. januára 2016, 12:36
Tip redakcii

Let spoločnosti American Airlines sa predčasne skončil kvôli neznámej chorobe, ktorá sa rozšírila priestormi masívneho stroja. Lietadlo malo pôvodne pristáť v Los Angeles, no tajomné okolnosti pilota prinútili, aby sa vrátil do Londýna.

Lietadlo po pristátí obklopili policajti aj zdravotníci.

Lietadlo po pristátí obklopili policajti aj zdravotníci.

Autor: Twitter

Situácia nabrala kritické rozmery vo chvíli, keď sa lietadlo nachádzalo vo vzdušnom priestore Islandu.

„Jedna z letušiek skrátka spadla na zem,“ opisuje začiatok paniky jeden z cestujúcich, istý Lee Gunn. „Boli sme vo vzduchu asi 2,5 hodiny, keď sa pilot cez mikrofón cestujúcich pýtal, či sa medzi nami nenachádza nejaký lekár, sestrička či iný zdravotník.“

Personál lietadla bol zložený z 13 zamestnancov. Siedmi z ničoho nič ochoreli na neznámu nemoc. Výnimkou neboli ani mnohí cestujúci, píše britský Independent.

Po tom, čo jedna z letušiek odpadla, priznali aj jej kolegyne, že sa cítia zle a majú pocit, akoby tiež mali omdlieť. Pre pilota to bol jasný signál, že niečo je v neporiadku a lietadlo sa musí vrátiť na letisko Heathrow v Londýne.

„Bolo to šialené. Nikto nevedel, čo sa deje,“ spomínajú si pasažieri letu AA109. Stroj sa na ranvej v Británii vrátil po piatich hodinách od vzlietnutia.

Na letisko okamžite dorazili početné policajné, záchranárske a hasičské zložky, ktoré lietadlo obklopili. Cestujúcich aj personál vyšetrili zdravotníci.

Hovorca aeroliniek American Airlines potvrdil, že pilot konal kvôli zdravotnému, nie bezpečnostnému riziku.

 
Autor: Pluska.sk/mar 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Panika na palube lietadla: Kontrolu prebrala neznáma choroba!
Pluska.sk/mar