Neobyčajný prípad, z ktorého sa vám vtisnú slzy do očí: Matka porodila dvojičky 123 dní po svojej smrti!

16. júla 2017, 23:59
Tip redakcii

Brazílčanku sa lekárom po mozgovej príhode už nepodarilo zachrániť. Dokázali ju ale udržať 123 dní po klinickej smrti na prístrojoch tak, aby porodila zdravé dvojičky, ktoré v čase smrti čakala.

Brazílčanka Frankielen porodila dvojičky 123 dní po svojej smrti.

Brazílčanka Frankielen porodila dvojičky 123 dní po svojej smrti.

Autor: Profimedia

Brazílčanka Frankielen Padilha (21) utrpela v októbri minulého roku mozgovú príhodu, po ktorej sa ju už nepodarilo oživiť. Pod srdcom vtedy nosila detičky, ktoré mali len deväť týždňov. Manžel Muriel (24) spolu s personálom nemocnice sa však nevzdal a ženu pomocou prístrojov udržiavali pri živote, vďaka čomu predčasne porodila zdravú Anu Vitoriu a Asapha, ktorí nedávno konečne opustili zdravotné zariadenie. Informácie priniesol portál Čas.sk.

Podľa odborníkov ide o najdlhší prípad, kedy tehotnú ženu udržiavali po klinickej smrti na prístrojoch a porodila zdravé deti, informuje britský Daily Mail. Dlhých 123 dní totiž potrebovali na to, aby sa bábätká v maternici dostatočne vyvinuli a mohli ich na svet priviesť cisárskym rezom. Lekári otcovi povedali, že niekoľko týždňové dvojičky majú na život nulovú šancu. Napriek tomu sa nevzdával a s láskou navštevoval manželku, ako aj svoje ešte nenarodené ratolesti. „Videl som, ako veľmi bojujú o život,“ citoval Daily Mail slová Muriela, ktorý sa o teraz už štvormesačné detičky stará sám.

„Frankielen bola veľká bojovníčka a je hrozné, že sme o ňu prišli. Ale na svet stihla priviesť zdravé dvojičky. Svojich krásnych drobcov ochraňovala až do konca, keď im dala život,“ dodala so slzami v očiach jej matka Silva, ktorá je na svoju dcéru veľmi hrdá a Murielovi chce s vnúčatkami pomôcť najviac, ako sa jej bude dať.

 
Autor: ev 
 
Aplikácie 7 plus