Mladučká mamička (22) sa tešila na bábätko, ultrazvuk odhalil desivú realitu: V bruchu mala aj niečo iné!

14. septembra 2017, 00:00
Tip redakcii

Radostnú správu vystriedala tragédia. Kristy zistila, že je tehotná, čo sa dialo potom, sa však zmenilo na nočnú moru.

Kirsty mala v bruchu spolu s dieťatkom aj obrovskú cystu.

Kirsty mala v bruchu spolu s dieťatkom aj obrovskú cystu.

Autor: profimedia.sk

Kirsty Butlerovej (22) začalo nečakane začalo rásť brucho. Všimli si to aj kolegovia z práce, ktorú ju začali nabádať, aby si urobila tehotenský test.

Keď tak nakoniec urobila, dozvedela sa radostnú správu. Výsledok bol pozitívy. Kirsty zašla za doktorom, ktorý si podľa veľkosti brucha myslel, že je už dokonca v 30 týždni tehotenstva.

Až vyšetrenia ultrazvukom však odhalili desivú realitu. Dieťatko malo v skutočnosti iba šesť týždňov, a brucho Kirsty bolo veľké pre úplne iný dôvod. Narástla jej v ňom totižto obrovská cysta.

Cysta na vaječníkoch bola veľká skoro 30 centimetrov a hrozilo, že plod v brušku rozdrví. Matka čakala na jej odstránenie až do jedenásteho týždňa tehotenstva, pričom podľa lekárov mala byť v tomto čase operácia plodu bezpečnejšia.

Týždeň pred plánovaným zákrokom sa však stala obrovská tragédia. Kontroloný ultrazvuk odhalil, že bábätko tlak obrovskej cysty neprežilo.

Kirsty si tak ľahla na operačný stôl nie len kvôli vyoperovaniu cysty, ale aj kvôli odstráneniu mŕtveho plodu. V nemocnici musela zostať ďalších 6 týždňov.

Následne jej museli odstrániť ešte aj vaječník, pretože bol tiež rozdrvený.

Pre rodinu to bolo mimoriadne ťažké obdobie, sen o krásnej rodine sa im však nerozplynul. Nevzdávajú sa a šťastie chcú skúsiť opäť čo najskôr.

 
Autor: nm 
 
Aplikácie 7 plus